StoryEditorWiadomości rolnicze

Jeden procent dla wiejskiego hospicjum w Makówce

16.03.2021., 11:03h
"Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń" – któż z nas nie nucił tej popularnej niegdyś piosenki? O prawdziwości jej słów przekonuje doktor medycyny paliatywnej Paweł Grabowski, który buduje pierwsze stacjonarne hospicjum wiejskie na Podlasiu. Dodajmy – ze środków pozyskanych wyłącznie od darczyńców.
podlaskie
Solidne mury wyglądają imponująco. Dookoła powstającego budynku roztacza się widok na las. Właśnie tutaj, w Makówce, budowane jest stacjonarne, wiejskie hospicjum. Takie, które zapewni profesjonalną, całodobową opiekę nieuleczalnie chorym mieszkańcom podlaskich wsi. Ale nie tylko. Będzie można wypożyczyć sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla podopiecznych placówki, a nawet uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach edukacyjnych dla dzieci, dorosłych oraz opiekunów osób nieuleczalnie chorych. Na razie można się wybrać na wirtualny spacer. Wystarczy wejść na stronę internetową Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, by zwiedzić pomieszczenia placówki: recepcję, pokoje pacjentów, gabinet psychologa, pokój z hydromasażem, sale terapeutyczne, a nawet kaplicę, która w przyszłości będzie ozdobiona witrażem.
– W ubiegłym roku, dzięki wsparciu naszych sympatyków, uzbieraliśmy kwotę potrzebną do zamknięcia stanu surowego. Z samego jednego procentu udało się pozyskać ponad sześćset tysięcy złotych, które przeznaczyliśmy na wykonanie izolacji termicznej oraz przeciwdeszczowej budynku – mówi Justyna Bartoszewicz-Toczko, menedżer ds. marketingu ...
Pozostało 74% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2024 15:20