StoryEditorWiadomości rolnicze

Mleczarski szczyt doprowadzi do Porozumienia

25.09.2020., 10:09h
Wobec wyzwań, które czekają polskie mleczarstwo, powinniśmy się jednoczyć tworząc „Porozumienie dla mleczarstwa” – mówili uczestnicy Mleczarskiego szczytu w Zamku Ryn na Mazurach, podczas XIII Euroforum Polskiego Mleczarstwa. Chodzi o rozwiązywanie problemów, które mleczarstwu niosą strategie, między innymi Unii Europejskiej, np. Od pola do stołu i wprowadzany przez UE Zielony Ład.

W „Porozumieniu dla mleczarstwa” decyzje miałyby zapadać jednogłośnie. Szczegółami na bieżąco miałyby zajmować się komisje: ds. legislacyjnych, ds. żywienia, ds. komunikacji zewnętrznej i ds. ekonomicznych.

Będzie chleb z tej mąki
– Myślę, że inicjatywa jest słuszna, niejednokrotnie współpracowaliśmy ze wszystkimi organizacjami, gdy chodziło o sprawy ważne i myślę, że dalej tak będzie. Formuła Porozumienia dla mleczarstwa jest ciekawa, choć wymaga dopracowania szczegółów, pod względem prawnym i organizacyjnym. Zaproponowana w deklaracji struktura obejmuje wszystkie najważniejsze problemy mleczarstwa, począwszy od producentów mleka reprezentowanych tu m.in. przez członków rady KZSM i prezesów spółdzielni, które dominują w polskim mleczarstwie. Jak wiemy, entuzjazm zawsze jest na początku realizowania idei. Obawiam się o to co może być dalej, czy nie uprościć proponowanej struktury. Myślę jednak, że z tej mąki może być chleb – rozpoczął dyskusję Waldemar Broś, prezes KZSM.

W projekcie Porozumienia przewidziano powołanie komisji legislacyjnej, komisji ds. komunikacji, ds. ekonomicznych. Każda z or...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. listopad 2024 01:52