StoryEditorWiadomości rolnicze

Rozmawiałyśmy o kołach gospodyń

16.07.2020., 11:07h
Mamy to! – chciałoby się krzyknąć. Mamy za sobą pierwsze seminarium internetowe „Tygodnika Poradnika Rolniczego” dla kół gospodyń, stowarzyszeń i innych organizacji działających na wsiach. W spotkaniu na żywo towarzyszyło nam aż 3000 osób! Teraz wiedza z pierwszego webinaru i jego kolejnych edycji będzie do waszej dyspozycji. Webinar będzie się pojawiał w Internecie w odcinkach. Śledźcie kolejne jego odsłony i zadawajcie pytania!

Z pomysłem webinaru nosiliśmy się już od jakiegoś czasu, ale pandemia sprawiła, że plany zmaterializowały się wcześniej. W rozmowach z wami – przez ostatnie miesiące wyłącznie przez telefon – coraz częściej słyszeliśmy, że potrzebujecie wiedzy i wsparcia w waszej działalności na rzecz lokalnych społeczności. Sen z powiek spędza wam z jednej strony ustawa o kołach gospodyń, z drugiej zaś poczucie wypalenia i brak koncepcji rozwoju waszych organizacji.

Bez wędki, w martwym punkcie
Wiemy, że na wsiach działa ogromna liczba stowarzyszeń i kół gospodyń. Dla tych drugich dwa lata temu otworzyła się nowa furtka. W listopadzie 2018 roku weszła w życie ustawa o kołach gospodyń pozwalająca nieformalnie działającym grupom zyskać osobowość prawną. To przede wszystkim umożliwiło kołom prowadzenie działalności gospodarczej. Wiele z nich wreszcie mogło rozwinąć skrzydła. Nieuregulowany dotąd problem sprzedaży drobnej wytwórczości czy produktów kulinarnych trzymał na uwięzi wiele kobiecych pasji i talentów. Teraz można się nimi dzielić ze światem i zarobić na nich na cele statutowe. Koła zakładane na mocy ustawy zyskały coś jeszcze – mogą co roku ubiega...

Pozostało 86% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. listopad 2024 00:58