Kolejnym krokiem jest wyznaczenie terminu licytacji. Nie może on być wyznaczony wcześniej niż po upływie dwóch tygodni po uprawomocnieniu się opisu i oszacowania ani też przed uprawomocnieniem się wyroku, na podstawie którego wszczęto egzekucję. Nie jest do tego potrzebny odrębny wniosek wierzyciela. Jest on natomiast niezbędny w przypadku licytacji lokalu mieszkalnego lub nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym, które służą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika.
Obwieszczenie o licytacji jest doręczane stronom, a także ogłaszane na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń sądu sprawującego nadzór nad egzekucją z nieruchomości, w lokalu organu gminy właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.
W obwieszczeniu komornik podaje sumę oszacowania i cenę wywołania. Suma oszacowania to wartość, jaką ma nieruchomość według biegłego sądowego. Cena wywołania to kwota, od jakiej zaczyna się licytacja nieruchomości. Na pierwszej licytacji cena wywołania wynosi 3/4 sumy oszacowania, a na drugiej licytacji 2/3.
UWAGA! W przypadku wystawienia na ...