Przeważać będzie pogoda ze zmiennym zachmurzeniem
W niektórych dniach, na ogół w godzinach popołudniowych, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura, zarówno w nocy jak i w dzień, dosyć niska. Okresami powieje silniejszy wiatr.- Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury tylko do 18 stopni Celsjusza. Ochłodzenie jednak szybko nie nastąpi. Noce w całym regionie ze stabilną wartością w wysokości 9 stopni Celsjusza. Opady deszczu są prognozowane na początku miesiąca.
- Warmia, Mazury i Podlasie – początek tygodnia zapowiada się ładnie. W większość dni przeważać będzie słoneczna aura. Tylko 3 października planowane są opady deszczu. Temperatury na początku tygodnia do 19 stopni Celsjusza. W drugiej części prognozowanego okresu chłodniej o kilka stopni i termometry wskażą wartości rzędu 14-17 stopni Celsjusza. Nocą możemy spodziewać się wartości jednocyfrowych.
- Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 14 do 17 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy temperatury spadną nawet do 8-9 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach mogą pojawić się deszcze, ale tylko 3 października.
- Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna pogoda. Dopiero w drugiej części prognozowanego okresu pojawią się słoneczne dni. Najcieplej 18 stopni Celsjusza będzie 2 października. Później jak w pozostałej części kraju, chłodniej o kilkanaście stopni Celsjusza. Nocą spadki temperatury będą jeszcze wyższe.
- Dolny Śląsk – Prognozy zapowiadają opady deszczu na 30 września oraz 3 i 6 października. W pozostałe dni tygodnia pogoda będzie pochmurna. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach 14 do 17 stopni Celsjusza. W drugiej części tego tygodnia będzie chłodniej.
- Małopolska – sucho za wyjątkiem 3 i 6 października. W te dni można spodziewać się przelotnych deszczy. W pozostałe dni tygodnia więcej słońca, a mniej chmur. W ciągu dnia temperatury osiągną wartość 18 stopni Celsjusza. Nocą zimno: od 7 do 10 stopni Celsjusza.
Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW