Nowy kombajn New Holland CR 11 już kosi w Polsce. Heder ma aż 15 metrów! [FOTO, WIDEO]New Holland
StoryEditorMaszyny rolnicze

Nowy kombajn New Holland CR 11 już kosi w Polsce. Heder ma aż 15 metrów! [FOTO, WIDEO]

25.07.2024., 10:30h

Firma New Holland wychodzi naprzeciw rolnikom prowadzącym wielohektarowe gospodarstwa rolne i trudniącym się uprawą zbóż. Najnowszy kombajn New Holland CR 11 to prawdziwa gratka dla producentów roślin zbożowych.

New Holland CR 11 dla rolników prowadzących wielohektarowe gospodarstwa rolne

W połowie lipca br. odbyła się premiera najnowszego kombajnu New Holland CR 11, który jest odpowiedzią producenta na wymagania rolników prowadzących wielohektarowe uprawy zbóż. Nieustannie zmieniające się warunki pogodowe, wymagają od producentów roślin zbożowych dostosowania się do określonej sytuacji. Nie jest łatwo „wstrzelić się” w tzw. okno pogodowe i szybko zebrać plon z pola, jednak z najnowszym New Hollandem CR 11 będzie to możliwe.

New Holland CR 11 – większa wydajność i więcej KM

Jak informuje producent, we wnętrzu najnowszego New Hollanda CR 11 kryją się rozwiązania technologiczne na miarę przyszłości. Dzięki nim maksymalizowana jest wydajność, a straty są ograniczane. Ponadto zachowywana jest wysoka jakość ziarna. W kombajnie New Holland CR 11 minimalizowane są koszty eksploatacji, pozwalając utrzymać optymalny stan pól na kolejny sezon.

New Holland CR 11 to również nowa konstrukcja i układ przeniesienia napędu. Nowość od firmy New Holland pracuje dzięki silnikowi Cursos C16 firmy FPT, a jego Industrial rozwija ogromną moc 775 KM, umożliwiając zbiór każdej ilości uprawy bez względu na stopień dojrzałości słomy oraz pofałdowanie terenu.

New Holand CR 11 doskonale radzi sobie z młóceniem od momentu wlotu masy żniwnej aż po jej rozładunek. Masa żniwna jest poddawana obróbce w szerszej i dłuższej młocarni, dzięki napędzanym, 24-calowym rotorom. Zbiornik ziarna liczy 20 tys. l i błyskawicznie rozładowuje się z prędkością 210 l/s.

Mniejsza strata ziarna dzięki New Holland CR 11

Praca dzięki kombajnowi New Holland CR 11 pozwala na minimalizację starty ziarna dzięki zamontowanemu we wnętrzu nowemu koszowi sitowemu Twin CleanTM, który składa się z:

  • dwóch pracujących jednocześnie systemów czyszczących,
  • dwóch dolnych sit,
  • dwóch przenośników ślimakowych czystego ziarna,
  • dwóch zestawów czujników ciśnienia do pomiaru obciążenia kosza sitowego.

Twin Clean to pierwsze w branży automatyczne rozwiązanie zapewniające równomierne rozłożenie masy żniwnej na całej powierzchni kosza sitowego w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności i poziomu strat ziarna bliskiego zeru.

Ochrona ziarna w nowym New Holland CR 11

Producent najnowszego kombajnu New Holland CR 11 zadbał o wykorzystanie autorskiej technologii Twin RotorTM sprawiającej, że wysoka jakość ziarna jest częścią marki.

Kombajn CR 11 podtrzymuje renomę CR11 dzięki delikatnemu transportowi i rozładunkowi ziarna poprzez omłot polegający na wycieraniu ziaren i przepływowi masy żniwnej przebiegającej bezpośrednio do rotorów.

Ponadto producent zadbał o wprowadzenie technologii czujników NutriSenseTM umożliwiającej kompleksowe monitorowanie ziarna pod kątem np. wilgotności i zawartości białka.

Gospodarowanie resztkami pożniwnymi dzięki kombajnowi New Holland CR11

Lepsze zagospodarowanie resztek pożniwnych jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi gospodarowania resztkami pożniwnymi, składającemu się z nowego zespołu szarpacza słomy i rozrzutnika sieczki opracowanego pod kątem zapewnienia najlepszej jakości cięcia i równomiernego rozprowadzania resztek pożniwnych na całej szerokości cięcia kombajnu CR11, wynoszącej 18 m.

Za automatyzację procesu sterowania rozrzucaniem resztek pożniwnych odpowiada wyróżniony nagrodą radar IntelliSpreadTM, który zapewnia ich równomierne rozłożenie za kombajnem, niezależnie od kierunku wiatru, rodzaju uprawy roślinnej i poziomu jej wilgotności.

Jaki jest maksymalny czas pracy New Holland CR 11?

Czas przeglądów kombajnu New Holland CR 11 jest krótszy, dzięki zastosowaniu prostego układu przeniesienia napędu, mniejszej liczby komponentów układu napędowego, brakowi łańcuchów napędowych i idealnemu dostępowi do każdego podzespołu.

Ustawienie i regulacja wszystkich parametrów odbywa się z poziomu kabiny. W przypadku ewentualnego zatoru istnieje możliwość automatycznego odblokowania wewnętrznych podzespołów kombajnu.

Nowoczesna stylistyka kombajnu New Holland CR 11

Ścisła współpraca między zespołem wzornictwa przemysłowego a zespołem konstrukcyjnym marki New Holland przełożyła się na stworzenie wyróżniającego się kombajnu z serii CR.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: agriculture.newholland.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. październik 2024 14:12