RS Systems z Gołębiewa Nowego koło Kutna tworzy różnego typu układy elektryczne lub elektroniczne. Opracowała m.in. system Seeder Information System (SIS) przeznaczony do obsługi i sterowania siewnikami zbożowymi, który mierzy wydajność i zasianą powierzchnię, monitoruje poziom nasion w zbiorniku oraz pracę aparatów wysiewających, podaje prędkość jazdy, a także automatycznie wyznacza ścieżki technologiczne. Innym rozwiązaniem jest Tractor Information System (TIS), czyli system do zastosowania w ciągnikach i współpracujących z nim maszynach (m.in. kultywatorach, pługach, opryskiwaczach), który mierzy wydajność zestawu oraz zlicza uprawiony areał. Firma znana jest również z tego, że dostarcza układy sterowania do firmy Czajkowski, która produkuje agregaty do uprawy pasowej.
I właśnie serwisowanie tych maszyn podsunęło pomysł właścicielom RS Systems, aby opracować mobilną skrzynkę serwisową, której do tej pory nie było na rynku. Waży ona ok. 3 kg i składa się z dwóch części. W górnej znajdują się pojemniki na drobne elementy np. bezpieczniki, złączki, mniejsze przewody. Poniżej ulokowano duży pojemnik, którego część zajmuje akumulator żelowy 12V 14 Ah. Na jednej z pionowych ścianek ulokowano sterowanie. Znajdziemy tutaj włącznik, który jest zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem, 3-pinową wtyczkę Cobo, dwa wyjścia USB, z których można np. podładować telefon, gniazda zapalniczki, do których można podłączyć latarkę, gdy diagnostykę maszyny przeprowadza się w nocy oraz łącze wpinane w sieć 230V służące do ładowania akumulatora. W tym miejscu znajduje się również amperomierz i woltomierz, które wskazują m.in. kiedy akumulator skrzynki jest rozładowany. Wedle zapewnień producenta, naładowany do pełna akumulator starcza na ponad 4 godziny pracy. Skrzynka posiada szereg odblasków, aby była widoczna w nocy. Kosztuje 1000 zł. Debiutowała na Centralnych Targach Rolniczych 2017 w Nadarzynie, gdzie otrzymała nagrodę Złotego Żurawia Rolnictwa.
P. StaniszewskiI właśnie serwisowanie tych maszyn podsunęło pomysł właścicielom RS Systems, aby opracować mobilną skrzynkę serwisową, której do tej pory nie było na rynku. Waży ona ok. 3 kg i składa się z dwóch części. W górnej znajdują się pojemniki na drobne elementy np. bezpieczniki, złączki, mniejsze przewody. Poniżej ulokowano duży pojemnik, którego część zajmuje akumulator żelowy 12V 14 Ah. Na jednej z pionowych ścianek ulokowano sterowanie. Znajdziemy tutaj włącznik, który jest zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem, 3-pinową wtyczkę Cobo, dwa wyjścia USB, z których można np. podładować telefon, gniazda zapalniczki, do których można podłączyć latarkę, gdy diagnostykę maszyny przeprowadza się w nocy oraz łącze wpinane w sieć 230V służące do ładowania akumulatora. W tym miejscu znajduje się również amperomierz i woltomierz, które wskazują m.in. kiedy akumulator skrzynki jest rozładowany. Wedle zapewnień producenta, naładowany do pełna akumulator starcza na ponad 4 godziny pracy. Skrzynka posiada szereg odblasków, aby była widoczna w nocy. Kosztuje 1000 zł. Debiutowała na Centralnych Targach Rolniczych 2017 w Nadarzynie, gdzie otrzymała nagrodę Złotego Żurawia Rolnictwa.