Czym się różni opryskiwacz Pantera w wersji podstawowej od wersji „plus”?
Amazone produkując model Pantera wykorzystał bezstopniowy napęd hydrostatyczny dzięki czemu opryskiwacz samojezdny w wersji podstawowej spokojnie sprawdza się w dość ciężkich warunkach. Maszyna rolnicza ma dużą siłą pociągową i przy normalnych wymogach pracy jest w stanie rozpylać ciecz nawet na zboczach o wzniosie do 27%.
Z kolei opryskiwacz Pantera+ wyposażono w przekładnię planetarną bezstopniowego hydrostatycznego napędu na każde koło o mniejszym przełożeniu równym 1:30 zamiast standardowej wartości przełożenia 1:23,5. Dzięki temu rozwiązaniu wersja „Plus” pokonuje zbocza o wzniosie 34%, czyli o ok. 25% większym od opryskiwacza standardowego. Zastosowanie mniejszego przełożenia przekładni spowodowało, że prędkość maksymalna zmniejszyła się do 40 km/h zamiast 50 km/h.
Pakiet Plus można zainstalować w starszych maszynach
Pakiet Plus wchodzi w skład wyposażenia wszystkich typów maszyny Pantera, które spełniają wszelkie wymogi w zakresie rozstawu osi i prześwitu, w tym Pantera-W i Pantera-H. Amazone zapewnia, że możliwe jest też przezbrajanie starszych maszyn serii Pantera 4502.
Opryskiwacz samojezdny Amazone Pantera – dane techniczne
Samojezdne opryskiwacze polowe Pantera 4502 sprzedawane przez Amazone są wyposażone w zbiornik o pojemności 4500 litrów oraz belki polowe Super-L2 o szerokości roboczej od 21 do 40 m.
Pantera została wyposażona także w specjalny tandemowy układ jezdny, który zapewnia maszynie dobre dostosowania do nierówności terenu oraz wysoki standard bezpieczeństwa podczas pracy na zboczach. Odpowiednio dopasowane hydropneumatyczne zawieszenie pozwala operatorowi opryskiwacza sterować maszyną w komfortowych warunkach.
pm, Fot. Amazone