StoryEditorMaszyny zielonkowe

Prasy i przyczepy Lely będą produkowane do roku 2020

07.08.2018., 15:08h
Koncern Agco ogłosił, że w marcu 2020 roku zakończy produkcję maszyn rolniczych pod marką Lely: pras zwijających wytwarzanych w fabryce w Wolfenbüttel i przyczep zbierających z zakładu w Waldstetten.

Koniec produkcji maszyn zielonkowych pod znakiem Lely

Maszyny będą produkowane wyłącznie pod markami Fendt i Massey Ferguson. To kolejny etap strategii, która rozpoczęła się w marcu 2017 roku po przejęciu sektora maszyn zielonkowych firmy Lely.

W kwietniu tego roku zaprzestano produkcji kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek sygnowanych marką Lely. Koncern podaje, że zamówienia pras i przyczepy pod nowymi markami tuż po prezentacji na targach Agritechnica 2017 w Hanowerze zaczęły rosnąć szybciej niż oczekiwano i obecnie niemieckie fabryki pracują pełną parą.

Agco już zapowiada rozbudowę tych zakładów, a także spore inwestycje w rozwój tych, jak i nowych produktów.



Przemysław Staniszewski
Warszawa
1°C
Bezchmurnie
wi_00
niedz.
wi_00
15°C
2°C
pon.
wi_00
19°C
5°C
wt.
wi_00
22°C
8°C
śr.
wi_00
21°C
8°C
czw.
wi_00
20°C
7°C
27. kwiecień 2025 04:37