Firma AgroAS rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu
Pierwszym rozdziałem podpisanej współpracy między Uniwersytetem a firmą AgroAs jest nieodpłatne udostępnienie kombajnu zbożowego Claas AVERO 240, który zostanie wykorzystany do celów dydaktycznych.
Studenci UPWr pod okiem specjalistów z AgroAS i przedstawicieli firmy Claas nauczą się obsługi i eksploatacji nowoczesnego kombajnu. Dodatkowo obie strony zadeklarowały współpracę w zakresie organizacji zajęć dydaktycznych oraz staży i praktyk dedykowanych studentom kształcącym się na kierunkach związanych z inżynierią rolniczą.
– Jednym z elementów wizji naszego Uniwersytetu jest zapewnienie studentom nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej, która daje możliwość kształcenia wysoko wyedukowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy – mówi dr Anna Laskowska, dyrektorka Centrum Badawczo – Rozwojowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która podkreśla, jak ważne jest czerpanie wiedzy nie tylko ze środowiska akademickiego, ale i bezpośrednio od osób pracujących w biznesie, których doświadczenie osadzone jest w realiach rynkowych.
Firma AgroAs stawia na rozwój młodych specjalistów
– Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu cieszy się prestiżem i jest kuźnią przyszłych kadr biznesu rolnego. W strukturach naszej firmy jest kilkunastu absolwentów tej uczelni. AGROAS ma już bez mała 30 lat, te 30 lat to ciągły rozwój. Obie instytucje przyczyniają się do rozwoju sektora rolniczego – mówi Daniel Cupriak, prezes spółki AgroAs.
Jak podkreśla prezes Cupriak, strategia jego firmy opiera się na ludziach i jest dla ludzi, a nawiązana współpraca, dzięki której studenci kierunków rolniczych będą mieli okazję skorzystać z udostępnionych maszyn oraz wziąć udział w zajęciach z przedstawicielami zarówno firmy Claas, jak AgroAS, zaprocentuje lepszym przygotowaniem absolwentów do przyszłego zawodu.
- Podpisanie umowy współpracy między AgroAs i UP Wrocław (od lewej Prorektor UPWr prof Damian Knecht i Daniel Cupriak, prezes AgroAs)
Propagowanie świadomego rolnictwa
Marcin Milej, dyrektor Pionu Agrotechnicznego firmy AgroAS podkreśla, że Dolny Śląsk cechuje wysoka świadomość pod względem produkcji rolnej, dlatego jednym z celów firmy jest dostarczanie sprzętu, które spełnia wymagania nowoczesnego rolnictwa.
– Chcemy propagować rolnictwo świadome, zdrowe, które ma produkować żywność, po którą konsument nie będzie się bał sięgnąć. To rolnictwo musi zaczynać się na etapie nauki w szkołach i edukacji na studiach – podkreśla Marcin Milej.
Oprac. Kamila Dłużewicz
fot: Firmowe