Zalety autonomicznego mieszalnika pasz od Kuhn
Autonomiczny mieszalnik pasz marki Kuhn został wyposażony w napęd diesla. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii maszyna jest w stanie przy użyciu frezarki samodzielnie oczyścić się z jednorazowo pobranego w celu przetworzenia materiału paszowego. Do działania frezarki wykorzystywane jest ok. 80% mocy silnika, czyli blisko 37 kW. W przyszłości planowane jest wprowadzenie do oferty napędu elektrycznego, który może okazać się szczególnie atrakcyjny dla klientów produkujących prąd w gospodarstwach.
Niewątpliwą zaletą technologii jest dostarczanie paszy zwierzętom kilka razy dziennie, dzięki czemu zawsze jest świeża. Autonomiczna samodzielność mieszalnika do pasz przyczynia się również do oszczędzenia czasu przez rolnika nawet do 13 tys. godzin rocznie.
Autonomiczna technologia karmienia bydła dla dużych hodowców
Jak podaje niemiecki portal agrarheute.com, autonomiczne karmienie bydła doskonale sprawdzi się w gospodarstwach utrzymujących ok. 300 szt. zwierząt. Maszyna jest sterowana za pośrednictwem specjalnej technologii, która umożliwia jej poruszanie się bez interwencji człowieka. Za skanowanie ścieżek odpowiadają liczne czujniki, które monitorują otoczenie i zatrzymują mieszalnik, jeśli napotka nieplanowaną przeszkodę. W przypadku wstrzymania pracy maszyny, rolnik musi ją aktywować samodzielnie.
Ile kosztuje autonomiczny mieszalnik pasz od Kuhn?
Nie dziwi fakt, że producent rekomenduje stosowanie autonomicznego mieszalnika do pasz w dużych gospodarstwach, ponieważ cena autonomicznego mieszalnika do pasz to aż 300 tys. euro.
Kiedy Kuhn rozpocznie sprzedaż autonomicznego mieszalnika do pasz?
Sprzedaż autonomicznego mieszalnika do pasz ma wystartować w roku 2025, a premiera nowoczesnej technologii odbędzie się w Niemczech podczas targów Eurotier w Hanowerze.
Oprac. Justyna Czupryniak
Źródło: agrarheute.com