Jak działa dojarnia MidiLine?
Cechą wyróżniającą tego rozwiązania jest charakterystyczne ramię obrotowe w estetycznej, ergonomicznej zabudowie. Ramię służy do przemieszczania aparatu udojowego z jednej strony dojarni na drugą. Odbywa się to za pomocą specjalnej obrotnicy.
Ramię ML3100 ma także wbudowany mechanizm automatycznego zdejmowania aparatu po zakończonym doju oraz magnesy utrzymujące je w optymalnej pozycji. W dolnej części ramienia wbudowano lampkę sygnalizującą zakończenie doju.
Ekonomiczne rozwiązanie
Dojarnia ML3100 daje najlepsze wykorzystanie stanowiska udojowego podczas doju. Jest rozwiązaniem ekonomicznym – dla określonego stada kupuje się mniej stanowisk automatyki doju niż w dojarni dwustronnej, by osiągnąć tę samą wydajność. Ma to też przełożenie na niższe koszty eksploatacji i serwisu w porównaniu z wydajnością dojarni dwustronnej. Dojarnie MidiLine można montować w halach udojowych typu rybia ość i bok w bok. Może ona pracować z systemem zarządzania stadem DelPro dając rolnikowi wiele danych do właściwego prowadzenia stada krów.
Oprac. Beata Dąbrowska