StoryEditorObory

Hala stalowa jako obora – czy to się sprawdza i ile kosztuje?

15.07.2019., 14:07h
Dojeżdżając do miejscowości Roszki Ziemaki, nie sposób nie zauważać nowoczesnych, dużych nowo wybudowanych obiektów obory oraz garażu na maszyny, które znacząco wyróżniają się na tle standardowych zabudowań spotykanych w okolicy. Zadbane obejście oraz wszechobecnie panujący porządek wyróżnia gospodarstwo państwa Roszkowskich na tle innych z regionu.

Przejmując gospodarstwo, młody rolnik rozważał budowę obory, jednak perspektywa ogromnych kosztów wybudowania standardowego budynku była dość ograniczająca. Patryk Roszkowski szukał rozsądnego rozwiązania, aby nowy budynek obory był nowoczesny, zapewniający optymalne warunki do produkcji mleka, a równocześnie tani i szybki w budowie. Gospodarz bacznie śledził nowinki na forach internetowych i w prasie, jednak rozwiązanie znalazł praktycznie ,,pod nosem” – z pomocą i ciekawą koncepcją zgłosiła się firma Hale Sokoły, która zaproponowała budowę hali metalowej ocieplanej pianką poliuretanową.

Zamiast murowanej postawił na hale

Koncepcja spodobała się młodemu gospodarzowi. Chociaż w okolicy nie spotkał się z takim rozwiązaniem, postanowił zaryzykować i jak wspomina, nie na marne, ponieważ dzięki temu działaniu dużo zaoszczędził, a przede wszystkim czas. Obora na wcześniej przygotowanym, wybetonowanym podłożu ze stanowiskami została zmontowana w ok. 2 tygodnie, na czym również zależało gospodarzowi, ponieważ w grę wchodziły terminy na umowach modernizacyjnych z agencją.

Zaoszczędził czas i pieniądze

Nowa uwięziowa ...
Pozostało 79% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. listopad 2024 14:25