Jakie są zalety hal tunelowych?
Hale tunelowe to obiekty uniwersalne. Zamiast murowanych ścian mają wykonany najczęściej z ocynkowanej stali szkielet nośny o wysokiej sprężystości. Pokryte są specjalną trudnopalną plandeką z możliwością izolacji wełną mineralną. Ich długość jest zwykle ograniczona jedynie wielkością działki. Producenci proponują różne szerokości hal. Od kilku do nawet kilkunastu metrów.
Ewidentną zaletą łukowych hal namiotowych jest system kotwiczenia stalowego profilu. Hale można mocować do gruntu, betonu, asfaltu czy nawet kostki brukowej. Zakotwienie konstrukcji do podłoża jest szybkie i nie wymaga fundamentowania. W zależności od rodzaju podłoża, hale mogą być mocowane za pomocą stopy podporowej i kotew mechanicznych (dla terenu utwardzonego) oraz kotwy śrubowej lub kotwy chwytakowej (w przypadku luźnego gruntu).
– Tradycyjne konstrukcje są drogie i wymagają czasu, aby można było je wybudować. Obowiązujące prawo nie ułatwia realizacji inwestycji. Dodatkowym wyzwaniem jest także konieczność zorganizowania profesjonalnej ekipy, która tradycyjny budynek wykona. My potrzebowaliśmy w gospodarstwie obiektu, który zap...