Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” oficjalnie 26 zakładem produkcyjnym Mlekovity
Dzięki odważnej i konsekwentnie prowadzonej konsolidacji, Grupa Mlekovita jest dziś największą firmą mleczarską w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od lipca oficjalnie powiększy się do 26 zakładów produkcyjnych. Nowo włączanym podmiotem jest Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” o blisko 80-letniej historii.
– Obecna sytuacja na rynku mleczarskim nie jest łatwa, zwłaszcza dla mniejszych podmiotów. Rosnące koszty i oczekiwania konsumentów, trudny rynek handlowy, stopniowa koncentracja produkcji i przetwórstwa skutkują potrzebą przekształceń sektora mleczarskiego. Naturalnym krokiem w takich realiach jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta właśnie finalizowana na Dolnym Śląsku pozwala na wzmocnienie potencjału rynkowego oraz przerobowego zakładu w Kamiennej Górze. Umożliwia jego dalsze nieprzerwane działanie, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – podkreśla prezes zarządu Grupy MLEKOVITA, Dariusz Sapiński.
Mlekovita przyjęta do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej
Formalne włączenie SM „KaMos” do Grupy Mlekovita nastąpiło 1 lipca br. Już kilka dni wcześniej, na Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego (18 czerwca br.), odbyło się uroczyste przyjęcie Mlekovity do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej. Z okazji tego symbolicznego połączenia przedstawiciele SM „KaMos” wręczyli prezesowi zarządu Grupy Mlekovita Dariuszowi Sapińskiemu pamiątkowy obraz przedstawiający nowo włączany zakład.
Konsolidacja obu podmiotów pozwala nie tylko na optymalizację kosztów produkcji i logistyki, ale również na dywersyfikację i zwiększenie aktywności produktowej.
Dzięki Mlekovicie rynek zbytu w skali ogólnopolskiej zyskują znane i lubiane produkty wyrabiane w Kamiennej Górze – w tym ser z przerostem błękitnej pleśni, z którego słynie sudecka mleczarnia. Jednocześnie, to połączenie umożliwia dalszy rozwój, poprzez wykorzystanie pełni mocy przerobowych konsolidowanego podmiotu.
Planowane unowocześnienie i modernizacja zakładu wpłyną zaś na stabilizację zatrudnienia i produkcji tamtejszej spółdzielni, co w konsekwencji naturalnie przełoży się na zapotrzebowanie na surowiec od lokalnych dostawców. Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, do której właśnie dołącza dolnośląski zakład, pozwoli planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw, zwłaszcza młodym rolnikom i producentom mleka.