OSM Garwolin gościła radę nadzorczą Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej
W tym to dniu rada nadzorcza Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej, dowodzona przez przewodniczącego Bogusława Sołjana wraz z prezesem zarządu Stanisławem Jamiołkowskim, gościła w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Garwolin z siedzibą w Woli Rębkowskiej.
Ze strony OSM Garwolin obecna była rada nadzorcza z przewodniczącym Tomaszem Błachnio oraz członkowie zarządu: prezes Waldemar Paziewski, zastępczyni prezesa Barbara Kot oraz zastępca prezesa Robert Kuchnio.
Goście z Moniek zwiedzili część produkcyjną zakładu. A po obiedzie w stołówce, bo taka jeszcze działa w garwolińskiej spółdzielni, w sali, w której organizowane są walne, doszło do roboczej dyskusji związanej z produkcją i przetwórstwem mleka oraz tematami dalszego funkcjonowania spółdzielczości mleczarskiej.
Jaki asortyment oferują obie spółdzielnie mleczarskie?
Warto dodać, że owe spółdzielnie skupują łącznie w ciągu roku około 300 milionów litrów mleka. Różnią się jednak asortymentem produkcji. OSM Garwolin specjalizuje się w produkcji galanterii mleczarskiej, w tym znakomitych twarogów powszechnie znanych nie tylko w stolicy. Wytwarza się też tutaj napoje fermentowane, serki, w tym serki wiejskie. Na rynku dużym uznaniem cieszy się masło opatrzone logiem OSM Garwolin oraz mleko spożywcze. Poza tym spółdzielnia dysponuje średniej wielkości, ale nowoczesną proszkownią.
Natomiast Moniecka Spółdzielnia Mleczarska znana jest z produkcji wyśmienitych serów, których rocznie wytwarza około 19 tysięcy ton. Posiada również nowoczesny kompleks do produkcji proszków, charakteryzujący się wysoką wydajnością. MSM wytwarza doskonałej jakości serwatkę w proszku. Weszła też w proces produkcji koncentratu białek serwatkowych. Wynikowo spółdzielnia robi masło oraz sery topione.
Należy poinformować Czytelników, że w październiku spółdzielcy z Garwolina odwiedzą Moniecką Spółdzielnię Mleczarską.
Krzysztof Wróblewski