StoryEditorRozród krów

Samodzielna inseminacja bydła to oszczędność i terminowość wykonania zabiegu

12.06.2020., 10:06h
– Czas pandemii daje się we znaki wszystkim, również nam – producentom mleka. Niemniej, wbrew temu co rozpowszechnia konkurencja w terenie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu  ma się dobrze, a najlepszym tego potwierdzeniem jest utrzymanie, w tym trudnym czasie, stabilnych cen mleka w skupie – twierdzi  Tomasz Michalak, wiceprzewodniczący rady nadzorczej łowickiej spółdzielni.

OSM Łowicz nie obniżyła cen skupu podczas pandemii

W naszej spółdzielni – w przeciwieństwie do większości podmiotów skupowych w kraju – obniżek cen mleka nie było, co oczywiście ogromnie cieszy wszystkich naszych członków. Nie jest prawdą – jak niektórzy twierdzą – jakoby OSM Łowicz nie stać było na takie rozwiązanie. Każdy kolejny miesiąc bieżącego roku zamykamy zyskiem i dlatego możemy zapewnić naszym dostawcom tak bardzo pożądaną stabilizację i terminowość wypłat. Widzą i doceniają to inni producenci mleka, stąd też tak duże zainteresowanie współpracą z łowicką mleczarnią – podkreśla Tomasz Michalak.

W swoim gospodarstwie, prowadzonym wspólnie z żoną Renatą, hodowcy utrzymują stado bydła liczące ponad 60 sztuk, w tym 38 krów dojnych. Obsada ta, do maksimum wykorzystuje posiadane pomieszczenia. Zresztą o zwiększeniu pogłowia państwo Michalakowie nawet nie myślą. Szczególnie, że córki hodowców nie planują wiązać swojej przyszłości z rolnictwem.

Średnia wydajność – objętego oceną użytkowości stada – osiągnęła w ubiegłym roku poziom 9200 kg mleka od sztuki.

 Była jeszcze wyższa, ...
Pozostało 78% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. styczeń 2025 18:18