„Jesteśmy bardzo dumni z tego uznania, zwłaszcza że działa ono niezwykle motywująco, jednocześnie przybliżając nas do celu ostatecznego – Dostawcy Kompletnych Rozwiązań, którego priorytetem jest ciągłe tworzenie innowacyjnych rozwiązań” podkreśla Dr. Ulrich Hüllmann, Prezes GEA Farm Technologies.
Na konkurs DLG zgłosiło się 156 wystawców z 19 krajów, prezentujących 270 produktów. Niezależna komisja ekspercka powołana przez gospodarza konkursu, DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), wyłoniła i nagrodziła 21 innowacyjnych rozwiązań.
DairyNet zintegrowany z 365FarmNet
GEA zintegrowała oprogramowanie do zarządzania chowem bydła mlecznego, DairyNet, następcę DairyPlan C21, z niezależną platformą 365FarmNet do zarządzania gospodarstwem. Oznacza to, że po raz pierwszy rolnik ma możliwość mapowania, dokumentowania, oceniania i kontroli plonu oraz hodowli za pomocą jednego interfejsu. Po raz pierwszy technika rolnicza, system czujników, karmienie, dojenie, kontrola stanu zdrowia bydła, jego reprodukcja i selekcja sterowane są za pomocą oprogramowania kontrolującego wszystkie procesy jednym urządzeniem, dodatkowo umożliwiając wdrażanie nowych aplikacji zarządzania stadem. Dzięki mobilnemu dostępowi do danych, praca jest bardziej wydajna, bezpieczna i daje nam możliwość sterowania sprzętem w dowolnym momencie. DairyNet może być z podobnym sukcesem wdrażany jako samodzielne rozwiązanie do zarządzania mniejszymi fermami bydła mlecznego.
GEA conductive cooling: Większy komfort dla zwierząt – niższe zużycie energii
System chłodzenia legowisk bydła mlecznego działa na zasadzie wymiany ciepła i zimna między ciepłą i zimna powierzchnią. Jest to znaczna optymalizacja obszaru funkcjonowania legowisk. Krowy spędzają dużo czasu w pozycji leżacej, co jest dla nich dość stresujące, a czas leżenia i akceptacja czasu leżenia może skrócić się przede wszystkim w gorące dni. Dzięki konduktywnemu systemowi chłodzenia wbudowanemu w legowisko zapewnione jest odpowiednie chłodzenie. System ten, sterowany przez układ klimatyzacji pomieszczenia inwentarskiego, jest załączany i chłodzi legowisko dla krów, a część brzuszna krowy i wymiono stanowi swego rodzaju promiennik schładzający krew, a co za tym idzie – całe ciało. System chłodzenia ma wielowarstwową budowę i jest wbudowany w głębokie boksy z piaskiem i ściółką kompostową. System ten ma potencjał oszczędzania energii aż do 75 procent.