mat. promocyjne
StoryEditorMateriał promocyjny

Jak efektywnie ogrzewać rolnicze obiekty gospodarcze gazem?

06.12.2024., 10:52h

Obiekty wchodzące w skład infrastruktury rolniczej podlegają ścisłej kontroli pod kątem spełniania warunków optymalnych do rozwoju hodowli. W tym pomoże gaz płynny, który efektywnie wykorzystany będzie mógł stanowić o sile i przewadze konkurencyjnej naszego przedsiębiorstwa.

Gaz w rolnictwie: od suszenia po ogrzewanie budynków

Rolnictwo należy do tych gałęzi gospodarki, które w ostatnich dekadach przeszły duże zmiany, i których rozwój w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii znacząco przyspieszył. Dziś w branży rolniczej prym wiedzie oparta na złożonych systemach mechanizacja i automatyzacja, a efektywne wykorzystanie tych możliwości zapewnia nie tylko wzrost wydajności upraw, ale przede wszystkim obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa i zyskanie przewagi nad konkurentami. 

Jednym z doskonałych przykładów zrównoważonej technologii o szerokim zastosowaniu także w rolnictwie jest gaz płynny. To właśnie on, dzięki swojej wydajności i kaloryczności w skuteczny sposób spycha na dalszy plan dotychczasowe rozwiązania grzewcze, jak węgiel i inne źródła opału. O sile gazu LPG świadczy przede wszystkim uniwersalność tego rozwiązania. Najważniejsze zastosowanie to oczywiście ogrzewanie budynków rolniczych – kurników i pieczarkarni, ale także budynków biurowych i mieszkalnych, oraz wykorzystanie potencjału gazu płynnego do suszenia zbóż utrzymywaniu odpowiednich temperatur w szklarniach.

Ogrzewanie gazowe w rolnictwie: mocniejsze niż myślisz

Ogrzewanie gazowe w rolnictwie to znacząca redukcja kosztów wynikających z prowadzenia działalności rolniczej. W sezonie jesienno-zimowym koszty ogrzania budynków gospodarczych są bardzo wysokie, co w połączeniu z niższą efektywnością plonów i hodowli stanowi jedno z największych wyzwań rolnictwa. 

Niestabilne ceny węgla nie sprzyjają jego wykorzystaniu, a dodatkowa praca, jaką musimy wykonać w celu utrzymania optymalnej temperatury, nie pozwala przedsiębiorcy na koncentrację na kluczowych aspektach działalności. Efekt? Niska efektywność węgla, wysokie koszty i brak czasu na zajęcie się gospodarstwem. Wykorzystanie gazu LPG w dużym zbiorniku stanowi skuteczną alternatywę, która nie tylko uniezależnia nas od stałych podwyżek cen węgla, ale przede wszystkim zapewni oszczędności ze względu na wydajność gazu. W skali roku takie oszczędności mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój przedsiębiorstwa. 

Jak wykorzystać gaz w rolnictwie: praktyczne zastosowania

W jaki sposób wykorzystać gaz w rolnictwie, o którym więcej przeczytamy na https://www.baltykgaz.pl/pl/lpg-w-rolnictwie ? Gaz płynny doskonale sprawdzi się w ogrzaniu takich obiektów jak szklarnia, pieczarkarnia, fermy drobiu, fermy trzody chlewnej czy przechowalnie i dojrzewalnie owoców. Gaz płynny może posłużyć także jako alternatywa dla profesjonalnych suszarni. Za pomocą gazu w sposób efektywny osuszymy zboża, kukurydzę, tytoń, owoce, a także zioła. 

To jednak tylko jedna strona wykorzystania LPG w rolnictwie. Nie zapominajmy o tym, co napędza całe rolnictwo - maszyny rolnicze. To właśnie w nich instalacja gazowa podniesie moc silnika przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ceny tradycyjnych paliw od długiego czasu nie są stabilne, szczególnie w okresie wzmożonego wykorzystywania maszyn rolniczych. Instalacje LPG w tych maszynach to szansa na optymalizację wydatków i zwiększenie efektywności prac przy uprawach rolnych.

Sekrety ogrzewania szklarni gazem propan-butan: odkryj je teraz

Ogrzewanie gazem płynnym, którego jakość potwierdzają certyfikaty i badania zgodności z wysokimi standardami międzynarodowymi, stanowi znaczące usprawnienie prowadzonego biznesu rolnego – zarówno branży hodowlanej, jak i uprawnej. Wszędzie tam koszty oleju opałowego czy energii elektrycznej znacząco przekraczają potencjalny zysk. Instalacja LPG to jednorazowa inwestycja, która zapewni odpowiedni zwrot już od pierwszego dnia. 

Wielu rolników przywiązuje dużą wagę do wpływu wykorzystywanych przez nich technologii na środowisko. Dzisiejsze wytyczne polityczno-gospodarcze zachęcają do wdrażania alternatywnych form ocieplania budynków, a gaz płynny doskonale wpasowuje się w ramy nowoczesnego przedsiębiorstwa rolniczego, które równoważy koszty, wydajność i wpływ na środowisko. To dodatkowa korzyść, która może stanowić o przewadze konkurencyjnej na rynku przedsiębiorstw, które pozostały przy ogrzewaniu szkodliwym węglem. 

Jak wdrożyć ogrzewanie gazem w swoim przedsiębiorstwie rolnym?

W jaki sposób zacząć ogrzewać budynki gospodarcze i mieszkalne w przedsiębiorstwie rolniczym za pomocą gazu LPG? Przede wszystkim skontaktuj się z ekspertami https://baltykgaz.pl/. Zespół doświadczonych specjalistów będzie w stanie dopasować rozwiązanie do potrzeb każdego biznesu.

Do zaplanowania tej inwestycji niezbędne będzie wykonanie szczegółowych pomiarów oraz analiza danych na temat liczby budynków, ich zastosowania w działalności, powierzchni, a także potencjalnego zapotrzebowania na ciepło. Równie istotna będzie wiedza na temat lokalizacji gospodarstwa i pobliskiej infrastruktury. Wszystkie te informacje pozwolą na dobór rozwiązania grzewczego, które z jednej strony będzie pewne i niezawodne, z drugiej wpłynie na efektywność procesów wykonywanych w sezonie zimowym i obniży stałe koszty. Chcesz osiągnąć przynajmniej jeden z tych celów? Gaz LPG to strzał w dziesiątkę. 

image
FOTO: mat. promocyjne

materiał promocyjny

fot. materiały promocyjne

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2024 11:58