Agro Akademia skierowana jest do obecnych i potencjalnych klientów partnerów tego projektu.
Sama Agro Akademia, jak twierdzą organizatorzy, nawiązuje do podobnych projektów w Europie Zachodniej skupiających partnerów merytorycznych obejmujących kluczowe segmenty dla rolników i mogących dać rolnikowi kompleksową wiedzę z różnych dziedzin na jednym spotkaniu.
Konferencje
W przypadku Agro Akademii partnerami merytorycznymi obok BASF (środki ochrony roślin) są: John Deere Polska (maszyny rolnicze), Limagrain (nasiona), ADOB (nawozy dolistne) oraz K+S Polska (naturalne nawozy mineralne). Kilka konferencji w ramach tego projektu edukacyjnego już się odbyło. Pierwsza inaugurująca cykl miała miejsce 13 stycznia w siedzibie John Deere w Tarnowie Podgórnym, a kolejne w Wolsztynie i w Pile.
Najbliższe konferencje odbędą się w Zamościu (20 stycznia), Mrągowie (21 stycznia), Gryficach (22 stycznia), Bydgoszczy (27 stycznia), Sztumie (28 stycznia), Szlichtyngowej (29 stycznia), Nysie (3 lutego), Bierutowie (4 lutego), Niemczy (5 lutego), Bolesławcu (10 lutego), Udaninie (11 lutego) i w Ostrowie Wielkopolskim (12 lutego).
Warsztaty polowe
Konferencje w styczniu i lutym, na których partnerzy Agro Akademii zaprezentują najlepsze rozwiązania i nowości na rok 2015, a naukowcy przedstawią rady w zakresie np. sposobów zwiększania efektywności azotu, będą wstępem do warsztatów polowych przewidzianych na maj. Lokalizacja tych warsztatów będzie w gospodarstwach dobrych rolników w niewielkiej odległości od spotkań konferencyjnych.
Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.agroakademiabasf.pl. Ważną informacją dla rolników jest, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc (zwłaszcza na konferencjach), aby wziąć udział w tych spotkaniach, należy zapisać się na nie właśnie na wskazanej stronie internetowej.
Marek KALINOWSKI