Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „Chemirol” wznowiło organizację dla rolników cyklu wiosennych Warsztatów Polowych. Został on zainaugurowany 24 maja w miejscowości Obora niedaleko Gniezna. Wydarzenie to spotkało się z sporym zainteresowaniem rolników, którzy tłumnie odwiedzili kolekcję odmian zbóż i rzepaku.
Efekty stosowania nowego preparatu BlueN
Podczas odbywających się niedaleko Gniezna Warsztatów zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt poletek odmian rzepaku i zbóż oraz różnorodne technologie ochrony herbicydowej, fungicydowej, odżywiania i biostymulacji roślin. Na poletkach można zobaczyć również efekty stosowania nowości w ofercie Chemirolu - preparatu BlueN.
Odpowiedni dobór odmiany determinuje plon
Tego roczna wiosna jest szczególnie trudna dla plantacji zbóż i rzepaku. Wszystko przez ograniczone opady. Deszczu na terenie powiatu gnieźnieńskiego i sąsiedniego żnińskiego było bardzo niewiele. Sytuacje ratował brak upałów i zimna wiosna. Na poletkach podczas Warsztatów można było przekonać się o tym jak bardzo ważny jest odpowiedni dobór odmianowy. Silne i odporne odmiany rzepaku stosunkowo dobrze poradziły sobie ze stresowymi warunkami spowodowanymi przez przewlekłą wiosenną suszę.
Warsztaty Polowe „Chemirol” w sześciu lokalizacjach w kraju
Warsztaty mają wymiar ogólnopolski. Odbywają się w sześciu lokalizacjach. Poza Wielkopolską zostały przygotowane także poletka pokazowe w Oławie, Michałowie, Suchodębiu, Mełnie i Nowielicach. W tej ostatniej miejscowości położonej w powiecie gryfickim seria Warsztatów „Chemirol” zostanie zakończona 14 czerwca.
Więcej o strategiach ochrony i odżywiania roślin zaprezentowanych podczas Warsztatów Polowych Chemirolu dowiesz się z filmu!