W rozszerzonej etykiecie preparatu znalazły się m.in. gatunki roślin, jak: cebula i por (oraz wszystkie nowe w etykiecie gatunki cebulowe – czosnek, siedmiolatka i szczypiorek). Poza ochroną tej grupy roślin przed alternariozą i rdzą preparat ma w etykiecie bardzo ważną gospodarczo chorobę cebuli – plamistość powodowaną przez Stemphylium.
Scorpion 325 SC ma dopisaną w rozszerzonej etykiecie truskawkę (teraz także zarejestrowany pod osłonami) w której uprawie chroni przed białą plamistością liści i antraknozą, a także przed mączniakiem prawdziwym truskawki i nekrozami powodowanymi przez Gnomonia. Na liście rozszerzonej etykiety są także: malina (z jeżyną), pietruszka (wraz z pasternakiem) oraz cukinia wraz z patisonem, kabaczkiem, dynią, melonem i arbuzem.
Poza wymienionymi powyżej oraz dotychczasowymi zarejestrowanymi gatunkami i chorobami w nowej etykiecie Scorpion znajduje się znacznie więcej nowych zastosowań. Pełną listę chronionych gatunków i zarejestrowanych chorób można znaleźć w nowej etykiecie i na stronie internetowej Syngenta.
Marek Kalinowski