StoryEditorRAPORT

Jak ograniczyć koszty nawożenia azotem dzięki roślinom strączkowym?

03.01.2022., 08:01h
Z ostatnich wyliczeń Wielkopolskiej Izby Rolniczej wynika, że przy obecnych cenach nawozów azotowych opłacalność upraw zbóż stoi pod znakiem zapytania. Dlatego wielu rolników szuka sposobów na optymalizacje nawożenia azotem. Jedną z możliwości na znaczne ograniczenie kosztów są bakterie glebowe i rośliny bobowate.

Rośliny strączkowe coraz bardziej opłacalne

Jak dużo azotu mogą związać symbiotyczne bakterie w uprawie bobowatych? Nawet 700 kg N/ha rocznie! Ale nie w Polskich warunkach.

Z badań wynika, że najwięcej azotu wiążą bakterie symbiotyczne z rodziny Rhizobiaceae, które współżyją z roślinami koniczyny, lucerny i bobiku. W krajowych warunkach rocznie udaje się związać bakteriom od 40 do nawet 250 kg/ha azotu.

Jak to przekłada się na ograniczenie wydatków na nawozy azotowe? Które rośliny bobowate wiążą najwięcej azotu w glebie? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w Raporcie „Strączkowe nabierają znaczenia”, który został przygotowany wspólnie przez redaktorów „Tygodnika Poradnika Rolniczego” oraz „top agrar Polska”. Zwiera on zbiór najnowszych publikacji o rynku roślin strączkowych, ich roli w ograniczaniu kosztów nawożenia oraz wykorzystaniu w paszach jest odpowiedzią na zmieniające się w tym względzie zapotrzebowanie rolników.

Co znajdziesz w Raporcie?

W Raporcie „Strączkowe nabierają znaczenia” przeczytasz m.in. o tym:

  • W jaki sposób rośliny strączkowe mogą ograniczyć koszty nawożenia?
  • Jakie ceny można uzyskać za rośliny strączkowe?
  • Na jakie odmiany warto zwrócić uwagę?
  • Własne białko to lepsze i smaczniejsze mięso

Chcesz przeczytać cały RAPORT o roślinach strączkowych? Wypełnij poniższy formularz:

Administratorem Twoich danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o (PWR), ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Dane z formularza nie podlegają automatycznym decyzjom. Cele przetwarzania:(1)realizacja zamówienia, (2)marketing bezpośredni (wysyłka pocztowa) i (3) przekaz treści marketingowych i handlowych zgodnie z udzielonymi zgodami; w tym z użyciem profilowania, (4)badania rynku i opinii w zakresie dostarczanych treści; (5)zabezpieczenie roszczeń. Podstawa przetwarzania: (1) umowa (RODO art. 6 ust.1 lit b), (2,3,4,5) nasz uzasadniony interes (RODO art. 6 ust.1 lit f), którym jest promowanie oferty PWR i naszych Partnerów oferujących produkty/usługi dla branży rolniczej, poznanie Twojej opinii o dostarczanych treściach i zabezpieczenie roszczeń; Twoja zgoda na komunikację marketingową na telefon, e-mail, sms/mms. Informacje będą dostosowane do Twoich zainteresowań w oparciu o dane na temat Twojej działalności podane nam teraz i/lub w przyszłych kontaktach. Czas przetwarzania: zależnie od celu: przez czas trwania usługi, do odwołania zgody, lub złożenia sprzeciwu. Odbiorcy danych: firmy wspierające nas w realizacji ww. celów: świadczące usługi hostingowe, pocztowe, telekomunikacyjne bądź finansowe oraz podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Twoje prawa: zależnie od celu przetwarzania danych masz prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu, przenoszenia, prawo wycofania w każdym czasie każdej ze zgód bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem, prawo żądania usunięcia danych. Stwierdzając niezgodne z prawem przetwarzanie danych możesz złożyć skargę do Prezesa UODO. Kontakt z PWR: tel. 61 869 06 30, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej informacji o danych osobowych w Polityce Prywatności.

Możesz nie wyrazić zgód marketingowych i zakupić ten raport na www.agrarsklep.pl.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. listopad 2024 17:24