StoryEditorWiadomości rolnicze

Potrzebny był zabieg T3

02.08.2016., 13:08h
Tegoroczna wiosna wskazywała na słabą kondycję pszenicy ozimej na wielu polach. Ci rolnicy, którzy odpowiednio zadbali o swoje uprawy, mogą jednak liczyć na w miarę dobre plony. W tym gronie są rolnicy z Lubelszczyzny uczestniczący w projekcie AgroLider. Gospodarstwa pięciu z nich i ochronę zastosowaną przez nich w pszenicy ozimej od ubiegłorocznej jesieni do fungicydowego zabiegu T2 włącznie prezentowaliśmy w nr 23, 24 i 25 „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Wszyscy AgroLiderzy mieli w planach wykonanie zabiegów do ochrony kłosa, bo mimo trudnego sezonu i strat zimowych ich dobrze prowadzone plantacje szły na wysokie plony. Oczywiście, każde z tych gospodarstw jest inne – tak ze względu na położenie i jakość gleb, jak i preferowane systemy uprawy. Jakie systemy ochrony T3 zastosowali poszczególni AgroLiderzy i czym argumentowali swoje wybory? Dziś przyjrzymy się tym technologiom ochrony i oczekiwanym plonom.

Kapryśny lipiec, a jakość
Oczywiście, żniwa powoli ruszają i ostateczną ocenę efektów technologii zastosowanych w gospodarstwach AgroLiderów przedstawimy po zakończonych żniwach. Zanim przejdziemy do ochrony stosowanej przez nich w końcówce wegetacji zbóż, warto poddać krótkiej analizie warunki pogodowe...

Cały artykuł przeczytacie Państwo w  numerze 32/2016 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata, zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. styczeń 2025 05:49