CIECH Sarzyna konsekwentnie rozszerza ofertę dedykowaną w uprawie kukurydzy
Substancją czynną herbicydu jest S-metolachlor pobierany głównie przez korzenie chwastów. Produkt mający szerokie okno aplikacji dobrze nadaje się też do mieszanin opryskowych stosowanych od początku uprawy aż do fazy BBCH 13–14 kukurydzy. Dzięki dobremu działaniu odglebowemu, herbicyd utrzymuje długą ochronę kukurydzy przed wschodami chwastów. Charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu chwastnicy jednostronnej, psianki czarnej, włośnicy zielonej oraz palusznika krwawego. Środek wprowadza inny mechanizm działania na chwasty jednoliścienne niż powszechnie stosowane sulfonylomoczniki. Warto o tym pamiętać w obliczu zagrożenia odpornością chwastów.
– Każdy dzień opóźnienia odchwaszczania obniża plony. Poletka, które odchwaszczane są późno, charakteryzują się niższymi roślinami, wykształcającymi mniejsze kolby, w wyniku czego osiąga się niższe plony zarówno zielonej masy, jak i nasion. Badania IUNG–PIB we Wrocławiu wskazują, że okres liczony od wschodów, w którym komosa czy chwastnica jednostronna nie wpływają negatywnie na plon, to tylko 14 dni. Powyższe dane wskazują, że herbicyd w uprawie kukurydzy powinien być stosowany możliwie jak najwcześniej, najlepiej do fazy 2. liścia, a na pewno nie później niż do fazy 4. liścia – mówi Jacek Skwira, dyrektor Marketingu Strategicznego i Rozwoju Produktu CIECH Sarzyna.
CIECH Sarzyna konsekwentnie rozszerza ofertę dedykowaną uprawie kukurydzy. W zeszłym roku do znanego duetu herbicydów Nikosar 060 OD i Juzan 100 SC dołączył Tezosar 500 SC. Produkty są dopasowane do polskich warunków i udoskonalone w centrum badawczo-rozwojowym CIECH Sarzyna, które otrzymało niedawno prestiżową certyfikację "GLP".
Marek Kalinowski za informacją CIECH
Zdjęcie Główne: Pixabay
Marek Kalinowski za informacją CIECH
Zdjęcie Główne: Pixabay