
Biologiczny solubilizator fosforu - jak działa?
Simbiose jest brazylijskim pionierem rozwoju mikrobiologicznych środków produkcji dla rolnictwa, a biologiczny solubilizator fosforu jest jedną z najbardziej innowacyjnych technologii w portfolio firmy. Produkt jest dostępny i komercjalizowany przez Simbiose w Brazylii od 2019 roku. Dzięki współpracy z Corteva Agriscience. Rozwiązanie ma teraz trafić do Europy.
Ten biologiczny środek oparty na mikroorganizmach rozpuszczających fosforany działa od początku uprawy po aplikacji bakterii na nasiona lub do gleby. Wtedy rozpoczyna się proces kolonizacji, a potem uwalnianie fosforu dla roślin. Z informacji prasowej Corteva Agriscience wynika, że ten środek biologiczny jest już stosowany na ponad 10% obszaru upraw soi w Brazylii, a także wspomaga solubilizację w uprawach kukurydzy i trzciny cukrowej.
Zobacz też: Ochrona zbóż: trzeba robić dodatkowy zabieg jesienią
Corteva do końca dekady planuje osiągnąć roczne przychody ze swojej globalnej działalności w zakresie rozwiązań biologicznych na poziomie 1 miliarda dolarów, a dzięki współpracy z Simbiose uzyskała wyłączne prawa dystrybucji produktu solubilizującego fosfor w Europie. W Europie produkt zostanie wprowadzony na rynek pod nową nazwą, która zostanie określona przez Corteva. Firmy spodziewają się wprowadzenia produktu na rynek Unii Europejskiej na początku 2026 roku, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych i zakończeniu procesu budowania marki na rynku lokalnym.
Marek Kalinowski
Za informacją Corteva Agriscience