StoryEditornawożenie

Strategie budowy żyzności gleby w gospodarstwach ekologicznych

04.01.2020., 17:01h
Konferencję „Zarządzanie żyznością gleby w gospodarstwie ekologicznym” odbywającą się 26 listopada w LODR Końskowoli (pow. puławski), zakończyły trzy krótkie prezentacje dotyczące praktycznych zastosowań w rolnictwie ekologicznym.

Konferencja w Końskowoli odbywała się pod patronatem „Tygodnika Poradnika Rolniczego”. Po przedstawionych w ostatnich relacjach ciekawych informacjach o znaczeniu krzemu oraz niezwykle ważnej próchnicy glebowej, dziś publikujemy ostatnią część relacji z tego wydarzenia.

Oceń zapotrzebowanie i dopiero działaj

Pierwszy w ostatniej grupie prelegentów mówił Paweł Saba, prezes Thorus AgroGroup.Zawsze zaczynamy od analizy i diagnozy gleby, ponieważ nie można stosować jakiegokolwiek nawożenia, bez uprzedniego sprawdzenia, jakie składniki i w jakich ilościach w glebie się znajdują. Przeprowadzamy analizy glebowe a następnie pomagamy zinterpretować właściwie wyniki. Wszystko po to, aby nie działać na ślepo, działać skutecznie, przy tym jak najmniejszym kosztem – wyjaśniał filozofię działania firmy zajmującej się doradztwem i dystrybucją Paweł Saba.

Po przeprowadzaniu badań i analiz, kolejnym krokiem jest dobór właściwych w danym przypadku narzędzi i strategii postępowania.

Celem jest zawsze użyźnienie gleby, poprawienie jej parametrów – mówił Saba. – Co do wspomnianych narzędzi, część z polecanych przez nas rozwiązań...
Pozostało 83% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. styczeń 2025 07:34