Organizatorzy od kilu lat mocno inwestują w infrastrukturę wystawienniczą. Poszerzone zostały tereny parkingowe, zbudowano profesjonalny ring na potrzeby wystawy zwierząt wraz z okazałymi trybunami dla widowni. W Minikowie od lat najważniejsze są rolnicze maszyny, jednak oferta targowa została tak przygotowana, że na Agro – Tech przyjeżdżali nie tylko rolnicy chcący inwestować w nowy sprzęt. Do dyspozycji gości wystawy przygotowano Centrum Hodowli i Nasiennictwa z kolekcją najnowszych odmian roślin uprawnych. Podczas Forum Producentów Zbóż i Rzepaku prof. Dariusz Jaskulski z Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy omówił sposoby bezpłużnej uprawy roli a dr Jarosław Potarzycki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu radził rolnikom jak kontrolować efektywność azotu w technologii nawożenia roślin ozimych.
Targom Agro – Tech towarzyszył również „Dzień Pola”, który odbywał się w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie, gdzie zaprezentowana została kolekcja odmian roślin uprawnych, energetycznych oraz powojnika.
Oczywiście w Minikowie nie mogło zabraknąć hodowców zwierząt. Podczas XVI Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych wręczono nagrody i puchary producentom mleka, hodowcą żywca wieprzowego i wołowego, owiec i drobiu.
Do Minikowa przyjechało około 450 wystawców krajowych i zagranicznych, a powierzchnia wystawowa wyniosła blisko 12 ha. Targi AGRO-TECH mają swoją długoletnią tradycję i są od lat zaliczane do jednych z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce i największe w północnej części Polski. Przy organizacji targów Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie współpracuje z wieloma instytucjami, w tym również z Niemieckim Stowarzyszeniem Rolników DLG, które to jest organizatorem największej w Europie wystawy rolniczej AGRITECHNIKA w Hanowerze oraz EuroTier.
T.Ś.