Wspólnie na rzecz ochrony środowiska. AGH i Grupa Azoty łączą siły
– Obszarem współpracy, w którym widzimy szczególny potencjał, jest rozwijanie technologii zwiększających wydajność energetyczną naszych instalacji. Grupa Azoty co roku zużywa ogromne ilości energii elektrycznej i cieplnej. Optymalizacja w tym obszarze pozwala nie tylko zmniejszać koszty, ale przede wszystkim jest działaniem korzystnym dla środowiska – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.Współpraca z korzyścią dla społeczności
Jak podkreśla prof. Jerzy Lis, rektor AGH w Krakowie, umowa z potentatem z branży chemicznej daje Akademii ogromne możliwości:– Współpraca przyniesie korzyść całej naszej społeczności: i kadrze naukowej, która będzie wspólnie z ekspertami z Grupy Azoty realizować projekty, i studentom, którzy będą mogli odbywać praktyki w jednym z najbardziej innowacyjnych centrów badawczo-rozwojowych w tej części Polski.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica to największa w Polsce uczelnia techniczna. Istnieje od 1919 r. Z kolei Grupa Azoty jest zdecydowanym liderem w Polsce i jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.
Magdalena Szymańska
fot. Pixabay