StoryEditorWiadomości rolnicze

Francja uzyskała częściowe zniesienie rosyjskiego embarga na wieprzowinę

20.01.2015., 16:01h
Rosja zniosła embargo na import z Francji żywych świń oraz wieprzowych podrobów i smalcu - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.

Według jego komunikatu z poniedziałku porozumienie w tej sprawie osiągnięto 14 stycznia na spotkaniu przedstawicieli rosyjskich i francuskich służb weterynaryjnych w Berlinie.

Zakaz importu z państw Unii Europejskiej świń oraz wieprzowiny i jej przetworów Rosja wprowadziła w lutym ubiegłego roku, co uzasadniła pojawieniem się przypadków afrykańskiego pomoru świń na wschodzie Europy. Posunięcie to nie było elementem embarga na import produktów żywnościowych z państw zachodnich w odpowiedzi na ich sankcje wobec Rosji w związku z konfliktem ukraińskim.

Według francuskiego ministerstwa rolnictwa, eksport świń i produktów wieprzowych do Rosji może zostać wznowiony w najbliższych tygodniach. (PAP)

Warszawa
2°C
Niewielki śnieg
wi_00
sob.
wi_00
9°C
-1°C
niedz.
wi_00
5°C
-2°C
pon.
wi_00
7°C
0°C
wt.
wi_00
8°C
0°C
śr.
wi_00
8°C
3°C
06. kwiecień 2025 02:02