Na początku cieplej, a jak będzie później?
Temperatura w dzień od 4 stopni Celsjusza do 7 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna od -2 do 3 stopni Celsjusza. Prawie każdego dnia należy się spodziewać spadku temperatury przy gruncie nawet do -7 stopni Celsjusza, co nie wróży dobrze rozpoczętemu na przeważającym obszarze kraju okresowi wegetacyjnemu.
- Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury do 5-7 stopni Celsjusza w pochmurnej aurze. Noce w całym regionie z wartością bliską 0 stopnia Celsjusza, lub lekko poniżej. Pod koniec prognozy dni będą cieplejsze z wartościami do 6. Padać będzie przez cały tydzień.
- Warmia, Mazury i Podlasie – pochmurno i z opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 6 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nocą możemy spodziewać się nawet temperatur w okolicy -2 stopni Celsjusza do 0 stopni Celsjusza.
- Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 3 do 8 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju w ciągu dnia. W nocy temperatury spadną do wartości ujemnych wynoszących -1 stopień Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach zabraknie słońca, należy spodziewać się opadów.
- Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna pogoda, która przyniesie opady. Termometry w ciągu dnia wskażą do 7 stopni Celsjusza. Nocą od -2 do 1 stopnia Celsjusza.
- Dolny Śląsk – przez całą prognozę należy spodziewać się deszczowej aury. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 4 do 8 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury w przedziale od -1 do 1 stopnia Celsjusza.
- Małopolska – w Małopolsce również z opadami. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości: od -3 do 1 stopnia Celsjusza.
Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW