Oznacza to, że od teraz nazwy „biała kiełbasa parzona wielkopolska” będą mogły używać jedynie zakłady znajdujące się na obszarze województwa wielkopolskiego oraz część powiatów w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Jednak zanim dany zakład zacznie sprzedawać swoje wyroby pod tą nazwą, będzie musiał zostać skontrolowany. Inspekcja sprawdza, czy kiełbasa od producenta odpowiada zarejestrowanej specyfikacji. Jeśli tak, wówczas taki zakład otrzyma odpowiedni certyfikat potwierdzający możliwość produkcji produktu regionalnego.
Biała kiełbasa parzona wielkopolska produkowana jest z mięsa wieprzowego w 70% pochodzącego z szynki, jelita naturalnego i naturalnych przypraw takich jak czosnek, sól, pieprz i majeranek, które odróżniają ją od innych wędlin. Tradycyjnie biała kiełbasa parzona wielkopolska pojawia się zwłaszcza podczas śniadania wielkanocnego.
Inne produkty regionalne z Wielkopolski objęte ochroną unijną to: rogal świętomarciński, wielkopolski ser smażony, andruty kaliskie i olej rydzowy. pm