StoryEditorPolska

KOWR z nową Sekcją Zamiejscową w Częstochowie

29.12.2017., 12:12h
Od 1 stycznia 2018 roku w Częstochowie zostanie uruchomiona kolejna placówka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). To druga placówka KOWR w swój. śląskim.

KOWR z Sekcją Zamiejscową w Częstochowie

Od stycznia 2018 roku w Częstochowie zacznie funkcjonować Sekcja Zamiejscowa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to druga lokalizacja KOWR w woj. śląskim, gdyż \
siedziba Oddziału Terenowego KOWR znajduje się w Mikołowie.

 – Teraz rolnicy z północnej części województwa śląskiego będą mogli szybciej załatwić swoje sprawy.  Sekcja Zamiejscowa w Częstochowie zacznie działać wraz z początkiem stycznia 2018 roku – podaje w komunikacie Wojciech Adamczyk, p.o. rzecznika prasowego KOWR.

Placówka KOWR w Częstochowie znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego 70/126, tuż obok Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Biuro będzie czynne w godzinach od 8.00 do 16.00. Telefon do Sekcji Zamiejscowej w Częstochowie to 662 265 645 lub 516 069 051.

Gdzie są siedziby i oddziały KOWR w województwach?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma oddziały terenowe w każdym województwie, a w Zachodniopomorskiem znalazły się 2 oddziały. W niektórych województwach istnieje tylko sam oddział terenowy bez żadnej filii/sekcji zamiejscowej. Tak jest np. w Łódzkiem czy do końca 2017 roku w Śląskiem.

Większość oddziałów terenowych znajduje się w stolicach województw. Wyjątkiem jest woj. pomorskie, gdzie Oddział Trenowy KOWR znalazł się w Pruszczu Gdańskim oraz woj. śląskie, w którym swoją siedzibę Oddział Terenowy KOWR ma w Mikołowie.

Pełną listę i adresy oddziałów terenowych oraz ośrodków zamiejscowych KOWR znajdziesz w artykule: KOWR: sprawdź gdzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie mieć swoje Oddziały Terenowe oraz filie.

 

Jakie zadania KOWR przejął od ARR i ANR?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powstał 1 września 2017 roku z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i Agencji Rynku Rolnego (ARR).  Zgodnie z ustawą KOWR ma się zajmować rozwojem obszarów wiejskich, poprawą struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych. Do zadań Ośrodka należy także prywatyzacja i dzierżawa gruntów rolnych Skarbu Państwa, promująca polskich produktów rolnych i spożywczych oraz obsługa funduszy promocji produktów rolno-spożywczych.

Po Agencji Rynku Rolnego KOWR ma również gromadzić, analizować i udostępniać informacje dotyczących rynków produktów rolnych i żywnościowych oraz wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii w rolnictwie. 

Więcej informacji o zadaniach KOWR przeczytasz w artykule: KOWR czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamiast 2 agencji: ANR i ARR

Paweł Mikos,

Fot. archiwum

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
11. styczeń 2025 17:17