Kto zdobędzie tytuł Gospodyni Roku 2017 roku?
Jeszcze niedawno pierwsza trójka w plebiscycie „Wieś jest kobietą” pierwsze miejsce zajmowała Paulina Górska, na drugim miejscu była Krystyna Mądra, a tuż za nimi była Dorota Krauz.
Teraz klasyfikacja wygląda zupełnie inaczej – Dorota Krauz z 3 miejsca wysunęła się zdecydowanie na prowadzenie. Oto jak wygląda lista osób, które walczą o laur Gospodyni roku:
- Dorota Krauz (woj. zachodniopomorskie) – 31,7% wszystkich głosów
- Paulina Górska (woj. wielkopolskie) – 18,4% wszystkich głosów
- Krystyna Mądra (woj. wielkopolskie) – 14,4% wszystkich głosów
- Ewa Kruzińska (woj. kujawsko-pomorskie) – 12,6% wszystkich głosów
- Agnieszka Socińska (woj. mazowieckie) – 10,8% wszystkich głosów
- Laura Bziukiewicz (woj. mazowieckie) – 5,3% wszystkich głosów
- Małgorzata Cerbin (woj. lubuskie) – 3,0% wszystkich głosów
- Barbara Szałas (woj. mazowieckie) – 3,0% wszystkich głosów
- Ewa Dembek (woj. warmińsko-mazurskie) – 0,7% wszystkich głosów
- Dorota Macierzyńska (woj. mazowieckie) – 0,2% wszystkich głosów
Jak zagłosować na Gospodynie Roku 2017?
Możesz zagłosować na swoją kandydatkę wysyłając SMS lub przez Internet. Więcej szczegółów znajdziesz na specjalnej stronie z możliwością oddania głosu: Plebiscyt Wieś jest Kobietą.
Poznaj kobiety, które walczą
Dorota Krauz, sołtyska Poźrzadła Wielkiego, która zwyczajną wieś zmieniła w wioskę tematyczną. Teraz więc Poźrzadło Wielkie tętni życiem. A mieszkańcy wspólnie spotykają się na różnego rodzaju festynach, zabawach i konkursach.
Paulina Górska z Siedliska w gminie Trzcianka (Wielkopolska), to młoda fotografka z pasją. Jak napisano w zgłoszeniu jej kandydatury: „Z fotografii pani Pauliny bije miłość do wszystkiego. Do ludzi (młodych, starych, kobiet, mężczyzn, dzieci), zwierząt, do przyrody, a także – i może przede wszystkim – do jej wsi rodzinnej. Dla mnie jej twórczość jest podniesieniem na duchu, dodaniem siły do dalszego działania w tak szybko zmieniającym się świecie”.
Krystyna Mądra z Trzemżela, prezeska fundacji i stowarzyszenia na rzecz promocji regionu. Ci, którzy ją znają, twierdzą, że jest twarda jak skała i nie poddaje się nawet, gdy inni rozkładają z bezradności ręce.
Ewa Kruzińska, współwłaścicielka dużego gospodarstwa, którą wrażliwość na los osób niepełnosprawnych skłoniła do zorganizowania we własnym ogrodzie pikniku dla ponad setki niepełnosprawnych z całego powiatu. Impreza w tym roku odbyła się już po raz dziesiąty. Widać, że jest potrzebna.
Agnieszka Socińska z Nowych Gałek. Znajomi mówią o niej, że jest wulkanem energii. Takie kobiety na wsi są potrzebne.
Laura Bziukiewicz ze wsi Wach, która od kilkunastu lat wraz z mężem prowadzi prywatne Muzeum Kurpiowskiego, posiadające w swoich zbiorach kilka tysięcy eksponatów, przede wszystkim przedmiotów codziennego użytku.
Barbara Szałas z Guzowa i Małgorzata Cerbin z Rychlika zebrały trochę ponad 3% wszystkich głosów, a Ewe Dembek i Dorota Macierzyńska niecały 1%. Dzięki Wam mogą dogonić resztę.