StoryEditorProtesty

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej będą blokować drogi

10.06.2019., 08:06h
Blokady dróg w całym kraju i protest głodowy zapowiadają pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej. Żądają natychmiastowego przekazania 40 mln złotych na podwyżki, jakie mieli obiecane na początku roku przez ministra rolnictwa. 

Przez „czarny poniedziałek” po głodówkę i blokowanie dróg – pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zaostrzają protest

W piątek 7 czerwca 2019 roku Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej zdecydował o zaostrzeniu formy protestu, ponieważ dotychczasowe działania nie przyniosły spodziewanych efektów. 

Zaostrzenia strajku, w poniedziałek 10 czerwca 2019 roku, rozpocznie się od „czarnego poniedziałku”. Tego dnia pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej mają pełnić swoje obowiązki ubrani na czarno. Według związkowców ma to odzwierciedla nastroje panujące wśród osób zatrudnionych w Inspekcji.

Jeśli to w żaden sposób nie skłoni rządu do spełnienia postulatów pracowników IW, wówczas pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej planują protest głodowy oraz blokowanie dróg. 

Blokady dróg zostały zaplanowane w całym kraju i można się ich spodziewać od piątku 14 czerwca do środy 19 czerwca 2019 roku. 

 

Od ministra rolnictwa zależy forma protestu – mówią związkowcy  Inspekcji Weterynaryjnej

Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów – mówi Sara Meskel przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej (OZZPIW) 

– W czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów – mówi Sara Meskel, szefowa OZZPIW (Fot. OZZPIW).
W czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów – mówi Sara Meskel, szefowa OZZPIW (Fot. OZZPIW).

 

Czego żądają pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej? 

Związkowcy i pracownicy weterynarii domagają się m.in. jak najszybszego przekazania 40 mln złotych na podwyżki w Inspekcji Weterynaryjnej, na co minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski miał się zobowiązać jeszcze na początku 2019 roku. 

Pracownicy IW chcą także szybkiego wdrożenia zmian w prawie, które miałoby usprawnić funkcjonowanie Inspekcji Weterynaryjnej. 

 

O dalszych krokach pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz efektach rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będziemy informować na bieżąco. 

 

Paweł Mikos 
Fot. Archiwum Tygodnika Poradnika Rolniczego 

Przez „czarny poniedziałek” po głodówkę i blokowanie dróg - pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zaostrzają protest 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. styczeń 2025 09:31