Temat przewodni IX Forum Rolników i Agrobiznesu: Europa potrzebuje silnego rolnictwa!
Przed nami dziewiąta edycja Forum Rolników i Agrobiznesu, które na stałe wpisało się na listę najważniejszych wydarzeń w branży rolniczej i agrobiznesie w Polsce.
Forum co roku gromadzi najważniejszych przedstawicieli sektora rolniczego, przedsiębiorców, ekspertów, naukowców oraz rolników i przedsiębiorców rolnych, tworząc pole do dyskusji i wymiany najnowszej wiedzy oraz opinii, wspólnie podejmując kluczowe tematy dotyczące przyszłości rolnictwa, innowacji w agrobiznesie oraz wyzwań związanych z globalnymi zmianami w produkcji żywności.
Organizatorem wydarzenia jest niezmiennie Top Agrar Polska, a tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem "Europa potrzebuje silnego rolnictwa – innowacyjnego, zrównoważonego, gwarantującego bezpieczeństwo żywnościowe". Jakich prelekcji będą mogli wysłuchać goście?
8 sesji tematycznych podczas IX Forum Rolników i Agrobiznesu
Tegoroczna Forum składała się z aż ośmiu sesji tematycznych, po których odbędzie się sesja główna. Każda sesja rozpoczyna się o godzinie 10 i składa się z następujących prelekcji:
SESJA UPRAWA 1: Zrównoważona produkcja roślinna musi się opłacać – precyzja w doborze odmiany, nawożenia i metod ochrony roślin
- Śrubować plony, czy optymalizować wynik – precyzyjny dobór gatunków, odmiany i technologii do konkretnego stanowiska
- Jak efektywnie zarządzać uprawami? Możliwości technologiczne a ekonomia w dzisiejszym rolnictwie
- Progres hodowlany jako fundament nowoczesnego rolnictwa
- Debata: Zrównoważona produkcja roślinna musi się opłacać – czy w dzisiejszych realiach mamy jeszcze rezerwy na poprawę plonu i opłacalności?
SESJA UPRAWA 2: Zrównoważona produkcja roślinna musi się opłacać – jak w pełni wykorzystać potencjał ochrony chemicznej i biologicznej.
- Rozpoznanie zagrożenia pierwszym warunkiem wygrania bitwy o plon
- Pięc powodów, dla których nie musimy obawiać się przyszłości ochrony i nawożenia roślin
- Niestabilne ceny kukurydzy? Oferta nasion i serwisy Syngenty zwiększające rentowność produkcji
- Debata: Zrównoważona produkcja roślinna musi się opłacać – jak umiejętnie łączyć ochronę chemiczną i biologiczną w praktyce?
NOWOŚĆ! SESJA ZDROWA I ŻYZNA GLEBA: Rolnictwo glebą stoi: jak dbać o zdrowie gleby, jej żyzność i pojemność wodną – wyzwania na różnych stanowiskach w coraz bardziej zmieniających się warunkach pogodowych.
- Jak dobrze ocenić potencjał gleby i wspierać jej żyzność
- Rolnictwo węglowe - możliwości i korzyści dla polskich gospodarstw
- Skuteczna ochrona roślin w dobie uprawy uproszczonej
- Wyzwania dla rolnictwa wynikające ze zmian klimatu i kryzysu ekologicznego
- Debata: Poprawa żyzności gleby w praktyce jako jeden ze sposobów ograniczenia emisji CO2 i uzyskania dodatkowego dochodu
SESJA TECHNIKA: Nowoczesne maszyny pozwalają zrealizować założenia rolnictwa precyzyjnego i zrównoważonego
- Jak wykorzystać dostępny w gospodarstwie park maszyn do uprawy uproszczonej i w co zainwestować, byzrealizować założenia rolnictwa zgodnego z naturą?
- Europejska polityka rolna w turbulencji zmian
- Tendencje i trendy w budowie maszyn
- Debata: Prowadzenie upraw pozwalających na oszczędność wody i paliwa z uwzględnieniem ekoschematów
SESJA ŚWINIE: Musimy odbudować samowystarczalność w wieprzowinie – jak odzyskać utraconą pozycję na rynku trzody chlewnej w Europie?
- Rozchwiany rynek wieprzowiny w Europie i na świecie, rosnące wymagania konsumentów i kosztowna produkcja. Jaka przyszłość czeka producentów świń w Europie?
- Doświadczenia naszych sąsiadów w walce z ASF i ochroną stad świń
- Przyszłość polskiej wieprzowiny
- Bezpieczeństwo stada: Dobre praktyki w zarządzaniu padłymi zwierzętami
- Mądrzejsi o 10 lat waki z ASF, czyli czy nauczyliśmy się już postępowania z pomorem?
- Debata: Afrykański pomór świń rozdaje karty na światowej arenie wieprzowiny. Czy jest możliwe ograć tego dotychczas niezwyciężonego gracza?
SESJA MLEKO: Polska może stać się mleczną potęgą Europy – czy wykorzystamy naszą szansę?
- Genetyka, a opłacalność produkcji mleka
- Gdzie będzie produkowane mleko w przyszłości i jak to robić w sposób zrównoważony? Miejsce Polski na światowym rynku mleka
- Zarządzanie: Cenę mleka kształtuje rynek – sukces produkcji w rękach rolnika
- Rewolucja w zarządzaniu stadem - jak poprawić efektywność produkcji mleka
- Debata: Perspektywy dla polskiego sektora mleka
SESJA ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE: Strategia sprzedaży produktów i zakupu środków do produkcji.
- Jak w obecnych czasach wybrać optymalny wariant dla gospodarstwa i firmy?
- Ubezpieczenia istotnym instrumentem zapewnienia płynności finansowej – jakie wnioski na przyszłość płyną z minionego sezonu?
- Strategia sprzedaży i zakupów w praktyce – doświadczenia rolników, zarządców gospodarstw i handlowców
NOWOŚĆ! SESJA KOBIETY W AGROBIZNESIE: Kobiety nadają ton w agrobiznesie i kształtują społeczne życie wsi.
- Liderki innowacji. Jak pasję przekuć w sukces i zmieniać oblicze polskiej wsi? Historie kobiet, które podbiły rynek krajowy i światowy
- Droga przez wieś do sukcesu. Wieś jest kobietą, jaki wywiera wpływ na kobiety ze wsi?
- Kobiety łączą się i aktywizują wieś - Sieć Liderek Wiejskich fundamentem społeczznego rozwoju obszarów wiejskich
- Historie kobiecego sukcesu - pomysły na rodzinny biznes w gospodarstwach prowadzonych i rozwijanych przez kobiety. Jak zaistnieć w internecie?
- Debata: Kobiety nadają ton w agrobiznesie i kształtują społeczne życie wsi - czy tak rzeczywiście jest?
Silne rolnictwo fundamentem europejskiej gospodarki: Sejsa główna IX Forum Rolników i Agrobiznesu
Po sekcjach tamatycznych, o godzinie 14:00 rozpocznie się część główna Forum Rolników i Agrobiznesu, która obfitować będzie w szeroko zakrojone debaty rynkowe i polityczne:
- Wolny rynek i dobrze skonstruowana WPR – jak kształtować przyszłość? – Prof. Peter Strohschneider – przewodniczący Strategicznego Dialogu nt. Przyszłości Rolnictwa w Unii Europejskiej przy KE
- Europa nie może sobie pozwolić na osłabienie własnego rolnictwa – rynek blisko 500 mln konsumentów muszą obsłużyć europejskie gospodarstwa – Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Transformacja ku zrównoważonemu rolnictwu – jak pomóc rolnikom? – Marcin Mucha Bayer Crop Science, Head of Public Affairs Poland
- Rolnictwo innowacyjne, zrównoważone – oczyma instytucji finansowej – Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro – BNP Paribas Bank Polska S.A.
- Rolnictwo w pułapce klimatu. Rola współpracy sektorów rolnego i ubezpieczeniowego – Michael Lösche, Dyrektor Zarządzający VH Polska
- Wystąpienie Marka Zagórskiego - Prezesa KSG S.A.
- Europejska Polityka Rolna w okresie przemian – Michael Horsch, właściciel Horsch GmbH
- Debata gospodarcza z partnerami Forum
- Debata polityczna: Wolny rynek i dobrze skonstruowana WPR – jak kształtować przyszłość?
Koncert z okazji 30-lecia Top Agrar Polska oraz rozstrzygnięcie jubileuszowej loterii
Tegoroczne wydarzenie jest zwieńczeniem obchodów 30-lecia istnienia magazynu "Top Agrar Polska". Z tej okazji organizator zaplanował dodatkowe atrakcje dla gości, którymi między innymi będzie rozstrzygnięcie jubileuszowej loterii oraz koncert wyśmienitych tenorów Tre Voci, który zamknie wydarzenie.
Jak wziąć udział w IX Forum Rolników i Agrobiznesu 2024r.?
Forum Rolników i Agrobiznesu jest wydarzeniem biletowanym. Żeby wziąć udział w Forum, należy kupić na stronie internetowej organizatora bilet upoważniający do wzięcia udziału w wybranej sesji tematycznej oraz sesji głównej. Bilety są dostępne w 3 wariantach: Pakiet Standard, Pakiet VIP oraz Pakiet dla Par. Liczba miejsc ograniczona!
Prenumeratorzy "Tygodnika Poradnika Rolniczego" oraz pozostałych czasopism wydawnictwa AgroHorti Media mogą liczyć na znacznie niższą cenę w stosunku do stawki regularnej.
IX Forum Rolników i Agrobiznesu odbędzie się 26 listopada 2024 r w Sali Ziemia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się już od godziny 8:30, po której będzie można zjeść regionalne śniadanie, przygotowane specjalnie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Forum rozpocznie się punktualnie o godzinie 10.00. Zapraszamy!