Żniwa w pełni, a GUS dzwoni do rolników. O co tym razem zapyta?Justyna Czupryniak/Canva
StoryEditorWiadomości

Żniwa w pełni, a GUS dzwoni do rolników. O co tym razem zapyta?

17.07.2024., 10:00h
W najbliższych dniach rolnicy mogą spodziewać się telefonu z GUS. Udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania jest obowiązkowe. O co chodzi?

Koniunktura w gospodarstwie rolnym

15 lipca br. rozpoczęło się badanie statystyczne z zakresu rolnictwa dotyczące koniunktury w gospodarstwie rolnym. GUS do 31 lipca br. będzie dzwonił do rolników i zadawał pytania z ankiety, a ci, których gospodarstwa zostały wylosowane do jego przeprowadzenia, są zobowiązani do udzielenia odpowiedzi na zadawane pytania.

Czy można samodzielnie wypełnić ankietę na temat koniunktury w gospodarstwie rolnym?

Osoby fizyczne będące właścicielami gospodarstw rolnych wylosowane do badania mogą udzielić obligatoryjnych informacji poprzez:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 15-19 lipca 2024 r., dostępnego TUTAJ; wcześniej jednak należy się zalogować za pomocą loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego,
  • rozmowę z ankieterem przeprowadzonej za pośrednictwem wywiadu telefonicznego lub kontaktu bezpośredniego w dniach od 22 do 31 lipca br.

Natomiast osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 15-26 lipca 2024 r. TUTAJ; wcześniej należy jednak zalogować się do Portalu Sprawozdawczego GUS za pomocą danych uwierzytelniających,
  • rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 29-31 lipca 2024 r.

Jaki jest cel badań prowadzonych przez GUS?

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, niezbędnych do wykorzystania w analizie zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Dzięki otrzymanym wynikom możliwe będzie kształtowanie polityki rolnej i żywnościowej kraju. Dane te staną się źródłem informacji dla instytucji rządowych, samorządowych, naukowców i rolników, ułatwiając im podejmowanie decyzji gospodarczych.

Więcej informacji na temat badań ankietowych oraz potwierdzenia tożsamości ankietera statystycznego można uzyskać również, dzwoniąc na infolinię statystyczną pod nr 22 279 99 99. Telefon będzie czynny od 10 do 31 lipca br. w godz. 8.00 – 15.00, z wyłączeniem sobót i niedziel.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: GUS.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. styczeń 2025 08:41