Dlaczego warto studiować na WNoŻ UWM?
Wydział Nauk o Żywności UWM łączy ludzi, którzy kochają żywność i chcą wiedzieć o niej wszystko. Uczelnia ma już ponad 75-letnią tradycją kształcenia specjalistów, którzy tworzą przyszłość rynku żywności. Jako swoje zalety WNoŻ wymienia świetne warunki do nauki i życia studenckiego, wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz nacisk na zajęcia o charakterze praktycznym.
Jakie kierunki oferuje studentom WNoŻ w roku akademickim 2022/23?
W tegorocznej ofercie dla swoich studentów WNoŻ przedstawia trzy kierunki:
- gastronomia – sztuka kulinarna,
- technologia żywności i żywienie człowieka
- bezpieczeństwo i certyfikacja żywności,
Wszystkie proponowane kierunki są studiami stacjonarnymi pierwszego stopnia, mają charakter studiów inżynierskich. Trwają 7 semestrów (3,5 roku) a po ich ukończeniu można uzyskać tytuł inżyniera.
Gdzie można pracować po studiach na WNoŻ?
Oferowane przez WNoŻ UWM kierunki przygotowują studentów do podjęcia pracy w szeroko rozumianej branży żywności. Po ukończeniu gastronomii – sztuki kulinarnej pracować można między innymi jako profesjonalny kucharz, szef kuchni, właściciel restauracji lub kawiarni, profesjonalny cukiernik lub menadżer restauracji czy kawiarni.
Absolwenci bezpieczeństwa i certyfikacji żywności zatrudnienie znajdą z kolei jako specjaliści ds. jakości lub bezpieczeństwa żywności, analitycy żywności, specjaliści w firmach doradczych i badawczo-rozwojowych związanych z łańcuchem żywnościowym, specjaliści ds. certyfikacji żywności i systemów zarządzania jakością, a także inspektorzy nadzoru sanitarnego czy handlowego w łańcuchu żywnościowym.
Na studentów, którzy ukończą kierunek technologia żywności i żywienie człowieka, czeka kariera w zawodach takich jak technolog i główny technolog, kierownik produkcji, menedżer ds. rozwoju produktu, pracownik nadzoru sanitarnego i handlowego.
Lista jednak na tym się nie kończy. Zdobyte podczas studiów na WNoŻ UWM umiejętności i kompetencje wykorzystać można także w licznych innych zawodach.
Kto może aplikować na studia na WNoŻ UWM?
Podstawą przyjęcia na studia na Wydziale Nauk o Żywności są wyniki, uzyskane na egzaminie maturalnym. Każdy z kierunków ma własną listę przedmiotów, z których wyniki brane są pod uwagę i przeliczane w procesie rekrutacji. Aby sprawdzić, jakie przedmioty punktowane są dla danego kierunku, najlepiej zajrzeć na jego stronę w serwisie Internetowej Rejestracji Kandydatów UWM.
Kiedy kończy się rekrutacja na WNoŻ?
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w internetowym systemie do 8 lipca do godziny 15. Otwarcie kolejnych tur wnioskowania zależne będzie od liczby chętnych, którzy potwierdzą chęć studiowania na WNoŻ.
Zuzanna Ćwiklińska
fot. Envato Elements