Agro Promotion i Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zapraszają do udziału w wydarzeniu EU Agro-Trade Platform, realizowanym w ramach Europejskiego Forum Rolniczego. W 2021 roku, zamiast tradycyjnych spotkań odbywających się stacjonarnie w Jasionce koło Rzeszowa, organizatorzy udostępnią nowe narzędzie do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń za pośrednictwem interaktywnej platformy online.
Zbliża się termin końca rejestracji do udziału w EU Agro-Trade Platform
Rejestracja do udziału w EU Agro-Trade Platform rozpoczęła się 1 lutego i potrwa do 23 marca br., natomiast wirtualne spotkania biznesowe odbędą się w dniach 24–26 marca 2021 roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się przez stronę www.forum-jasionka.pl.
Do udziału w wirtualnej dyskusji zostaną zaproszeni eksperci oraz przedsiębiorcy z branży.
Plan webinarów
- 25 marca, godz. 10.00: „Polskie produkty rolno-spożywcze na rynkach zewnętrznych"
O tym,
jak przełamywać główne bariery eksportu żywości poza UE, gdzie powinniśmy eksportować żywność przetworzoną i jak na sytuację polskich producentów wpłynie Brexit, debatować będą: John Clarke (dyrektor ds. stosunków międzynarodowych w Dyrekcji ds. Rolnictwa w Komisji Europejskiej), dr Andrzej Gantner (dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności) oraz przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, KOWR oraz krajów spoza UE.
- 25 marca, godz. 13.00: „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”
Do udziału w wirtualnej dyskusji o tym,
jak zwiększać wydajność rolnictwa oraz obniżać koszty poprzez wdrażanie innowacji, zostali zaproszeni m.in.: Marek Zagórski (Sekretarz Stanu w KPRM, zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds.
Cyfryzacji), dr inż. Jerzy Plewa (ekspert Team Europe), dr Kerstin Burseg (Programme Manager Innovation w EIT Food), dr inż. Witold Łykowski (kierownik Działu Badań i Rozwoju w BASF Polska) oraz przedstawiciele Dyrekcji ds. Rolnictwa w Komisji Europejskiej oraz KOWR.
- 26 marca, godz. 14.30: „Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne"
O tym,
jakie perspektywy ma przed sobą polskie rolnictwo w kontekście dostępu do zasobów wodnych, zmian klimatu, wzrostu roli działań związanych z ochroną przyrody oraz czy Polska może skorzystać z doświadczeń innych krajów, które wprowadziły innowacyjne rozwiązania w zakresie gospodarowania wodą na potrzeby rolnicze, dyskutować będą: Inmaculada Bravo Domínguez (ministerstwo rolnictwa Hiszpanii), dr inż. Tomasz Szymczak (ekspert HYDROSFERA), dr Hester Biemans (Wageningen University & Research w Holandii), Matusz Balcerowicz (dyrektor Departamentu Innowacji KOWR), a także przedstawiciele ministerstwa rolnictwa i Wód Polskich.
„Tygodnik Poradnik Rolniczy” sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.
Magdalena Szymańska
Fot. arch. red.