Dlaczego warto przyjechać? Dni Pola Chemirol to okazja, aby uzyskać odpowiedzi na pytania, które w trudnym sezonie 2015 zapewne nieraz pojawiły się w trakcie wegetacji. Swoją pomocą i wiedzą z zakresu prowadzenia i ochrony upraw podzielą się z rolnikami pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz specjaliści z firmy Chemirol.
Poruszane na forum zagadnienia dotyczyć będą bieżących problemów, w tym m.in. właściwego zwalczania chorób grzybowych, strategii zwalczania szkodników w uprawach rolniczych czy prawidłowego doboru herbicydów w zależności od terminu wykonywania zabiegu. Podczas warsztatów polowych będzie można także sprawdzić działanie preparatów na specjalnie stworzonych poletkach doświadczalnych. W trakcie trwania imprez przeprowadzane będą wspólne lustracje, w trakcie których – na przykładzie panujących w tym sezonie warunków – omówione zostaną zastosowane technologie ochrony grzybobójczej, a także zaprezentowane będą kolekcje odmian rzepaku ozimego, pszenicy ozimej oraz kukurydzy. Będzie można zobaczyć także jesienne działanie herbicydów w zbożach oraz reakcje roślin na zastosowane retardanty (skracanie) oraz nawożenie dolistne i biostymulacje.
Podczas każdego ze spotkań do dyspozycji rolników będzie kadra naukowa, w tym m.in. dr inż. Zuzanna Sawińska, dr inż. Łukasz Sobiech i dr inż. Grzegorz Pruszyński, jak również przedstawiciele redakcji, z którymi będzie można porozmawiać przy stoisku „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.
Program Dni Pola firmy Chemirol
Uniszów – 2.06.2015 r.
Podczas imprezy będzie można zapoznać się z kolekcją odmian rzepaku ozimego, pszenicy ozimej oraz kukurydzy, a ponadto porównać różne technologie ochrony herbicydowej i fungicydowej, specjalnie założonych na poletkach pokazowych.
Suchodębie – 09.06.2015 r.
Wzorem lat ubiegłych spotkanie odbędzie się na polach gospodarstwa pana Edwarda Dutkowskiego, gdzie w tym roku pokażemy odmiany oraz technologie ochrony w rzepaku ozimym, pszenicy ozimej oraz kukurydzy. Po raz pierwszy będziemy mogli wspólnie obejrzeć poletka doświadczalne i wysłuchać porad naukowców.
Mełno – 12.06.2015 r.
Na polach Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Mełnie zastanowimy się nad technologią prowadzenia rzepaku ozimego, a także pszenicy ozimej na podstawie wykonanych w gospodarstwie zabiegów.
Żelisławki – 16.06.2015 r.
Bieżący sezon przyniósł kolejne pytania związane z prawidłowym prowadzeniem oraz ochroną roś-
lin ozimych, na które odpowiemy wraz z naukowcami oraz kadrą doradczą firmy Chemirol.
Budziejewo – 18.06.2015 r.
W Budziejewie po raz kolejny pokażemy bogatą kolekcję odmian rzepaku ozimego, zbóż ozimych i jarych, a także kukurydzy. Na małych poletkach doświadczalnych wspólnie porównamy technologie nawożenia oraz prowadzenia prawidłowej ochrony roślin przy zastosowaniu herbicydów, fungicydów, a także nawozów dolistnych i biostymulatorów.
Nowielice – 23.06.2015 r.
Dla rolników z województwa zachodnio-pomorskiego przygotowaliśmy warsztaty polowe zlokalizowane na polach Stadniny Koni w Nowielicach koło Trzebiatowa. Podczas wspólnego przejścia przez pola z rzepakiem ozimym oraz pszenicą ozimą ocenimy działanie herbicydów i fungicydów oraz stosowanych nawozów dolistnych i biostymulatorów.
Boruń – 25.06.2015 r.
Podobnie jak w latach poprzednich, rolnicy z Lubelszczyzny będą uczestniczyć w warsztatach polowych w miejscowości Boruń, nieopodal Siennicy Różanej. W programie krótka prelekcja doradców firmy Chemirol oraz naukowców, a także zapoznanie się z technologią ochrony pszenicy ozimej, pszenżyta, rzepaku ozimego oraz kukurydzy.