StoryEditorUroda

Jak zadbać o skórę po zimie?

23.02.2018., 16:02h
Niskie temperatury i suche, zimowe powietrze nie sprzyjają kondycji skóry. Niewielka wilgotność powietrza oraz jego zanieczyszczenie dodatkowo mogą powodować jej wysuszenie, szorstkość, swędzenie, a nawet pękanie. Podpowiadamy, jak domowym sposobem przywrócić skórze elastyczność, zdrowy wygląd oraz odpowiednie nawilżenie.

Cera spragniona witamin

Na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych narażona jest przede wszystkim twarz. Promieniowanie słoneczne oraz wiatr w znaczny sposób przesuszają i osłabiają delikatną skórę, ze szczególnym uwzględnieniem okolic pod oczami. Warto zatem domowym sposobem odżywić skórę – wszystkie produkty potrzebne do wykonania kosmetyków dostępne są w supermarkecie albo... własnej spiżarni. Od czego zacząć? Proponujemy wykonać drobnoziarnisty peeling dwa razy w tygodniu, który złuszczy martwy naskórek oraz pobudzi krew do krążenia. Na oczyszczoną w ten sposób cerę nałóż silnie nawilżającą maseczkę o działaniu odżywczym i regenerującym.



  • Lawenda doskonale sprawdzi się jako składnik kosmetyków relaksacyjnych
Peeling złuszczający

Składniki: 2 łyżeczki fusów kawy mielonej, pół łyżeczki zmielonego cynamonu, łyżeczka miodu, 2 łyżeczki oliwy z oliwek.

Wykonanie: Wszystkie składniki połącz, wymieszaj i okrężnymi ruchami wmasuj w skórę, omijając okolice oczu. Peeling spłucz letnią wodą, twarz delikatnie osusz ręcznikiem. Uwaga! Nie zapomnij o złuszczaniu ust, które również mają tendencję do wysuszania i pękania.


Maseczka nawilżająco-regenerująca

Składniki: 1 żółtko, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka soku z cytryny, kilka kropli olejku różanego, łyżeczka gęstej śmietany.

Wykonanie: Składniki wymieszaj, aż utworzą jednolitą masę. Maseczkę równomiernie rozprowadź na twarzy, szyi oraz dekolcie. Pozostaw na 15 minut, następnie spłucz przegotowaną, letnią wodą. Nałóż nawilżający krem.

Nasza rada: Po zaaplikowaniu maseczki obficie nasmaruj usta miodem mającym działanie odżywcze i nawilżające.


Dłonie – Twoją wizytówką


Mówi się, że zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Nie chodzi bynajmniej o długie, pomalowane paznokcie. Ważne, aby były opiłowane i czyste, zaś skóra – odżywiona i zdrowa. Domowy zabieg przywracający gładkość i elastyczność potrwa niewiele ponad piętnaście minut. Bazą maseczki będzie aromatyczny olej kokosowy mający działanie nawilżające, wzmacniające (płytkę paznokci) i zmiękczające (skórki wokół paznokci). Sok z cytryny rozjaśni przebarwienia.



  • Domowy zabieg przywróci skórze gładkość, elastyczność i odpowiednie nawilżenie
Kokosowa maseczka

Składniki: 3 łyżki oleju kokosowego, łyżeczka soku z cytryny, 1/2 dojrzałego awokado.

Wykonanie: Awokado rozgnieć na papkę. Dodaj 3 łyżki oleju kokosowego i wyciśnięty sok z cytryny. Całość wymieszaj. Papkę nałóż na dłonie, załóż gumowe bądź foliowe rękawiczki. Po 15 minutach spłucz letnią wodą. Dłonie posmaruj kremem glicerynowym.

Ujędrnienie, nawilżenie

W czasie zimy przesuszeniu ulega, w szczególności, skóra na łokciach, kolanach oraz piętach. Warto zastosować gruboziarnisty peeling zwłaszcza w tych partiach ciała (2 razy w tygodniu). Z kolei, raz w tygodniu peeling należy wmasować w całe ciało. Zabieg najlepiej wykonać rano – masaż pobudzi krążenie i ukrwienie skóry. Odrobina fusów z kawy mielonej, dodana do kosmetyku, pomoże w walce z cellulitem. Imbir – rozgrzeje ciało.

Jak wykonać masaż? Domowy kosmetyk zacznij wcierać od stóp ku górze – kolistymi ruchami masuj łydki, uda, pośladki, na końcu brzuch. Intensywny peeling z masażem pomoże zmniejszyć obrzęk nóg, ponadto działa wyszczuplająco. Po oczyszczeniu ciała zażyj niedługiej kąpieli wzbogaconej o nawilżający, aromatyczny olejek, który z łatwością samodzielnie przygotujesz. Pamiętaj, że gorąca woda wysusza skórę.



  • Nie tylko brązowy cukier, lecz także gruboziarnistą sól można wykorzystać jako składnik peelingu
Gruboziarnisty peeling

Składniki: pół filiżanki kawy mielonej, pół szklanki oliwy z oliwek, 3 łyżki stołowe brązowego cukru, pół łyżeczki imbiru.

Wykonanie: Składniki wymieszaj w miseczce. W wilgotne ciało kolistymi ruchami wmasuj peeling. Spłucz ciepłą wodą.

Eteryczny olejek do kąpieli

Składniki: 1/4 butelki naturalnego, bezzapachowego mydła w płynie (lub w kostce – wówczas trzeba je rozpuścić), 1/4 szklanki olejku migdałowego, łyżka płynnego miodu, kilka kropli eterycznego olejku waniliowego.

Wykonanie: Wszystkie składniki przelej do słoika lub butelki, zakręć i wstrząśnij do połączenia w jednolitą masę. Wmasuj w ciało, spłucz letnią wodą.

Po osuszeniu ciała nie zapomnij zaaplikować nawilżającego balsamu, który zapobiegnie wysuszeniu i swędzeniu skóry (zwłaszcza łydek). Rano najlepiej sprawdzą się kosmetyki o świeżym, pobudzającym zapachu limonki, egzotycznych owoców czy trawy cytrynowej. Przed snem zrelaksują cię aromaty lawendy, słodkiego ylang-ylang oraz paczuli.

Małgorzata Janus
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. listopad 2024 11:57