Kiedy jest finał „Bitwy Regionów”?
Finał tegorocznej, IX edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” został zaplanowany na 22 września i odbędzie się na placu św. Wojciecha w Gnieźnie. Do finału przeszło 16 najlepszych KGW z całej Polski, które zawalczą o tytuł najlepszej potrawy regionalnej.
Po co jest „Bitwa Regionów”?
Głównym celem „Bitwy Regionów” jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Dla organizatorów istotne jest również wspieranie działalności KGW, dzięki której lokalne społeczności są aktywizowane.
Czy KGW, które nie zakwalifikowały się do finału „Bitwy regionów”, mogą się na nim pojawić?
Jak się okazuje, inne KGW, które nie zakwalifikowały się do finału lub po prostu nie brały udziału w konkursie, mogą się pojawić w Gnieźnie, gdzie będą miały możliwość zaprezentowania swojej działalności i wystawienia stoiska promocyjnego.
Wystarczy, że wyślą zgłoszenie do 18 września br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warto jednak pamiętać o tym, że liczba miejsc wystawienniczych jest ograniczona, a o kolejności decyduje liczba zgłoszeń.
Ponadto na miejscu wydarzenia zaplanowano również występy artystyczne i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.
O której zaczyna się finał „Bitwy Regionów”?
Finał „Bitwy Regionów” rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy o godz. 19.30. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Które KGW dostały się do finału „Bitwy Regionów”?
Do finału KGW „Bitwy Regionów” dostały się m.in. KGW z następujących województw:
- KGW „Jaktorowskie Turzyce” – mazowieckie,
- KGW „Hajduki Nyskie” – opolskie,
- KGW Bestwinianki – śląskie,
- Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” – pomorskie,
- KGW z Durąga – warmińsko-mazurskie,
- KGW Niedzieliska – lubelskie,
- KGW w Krzęcicach – świętokrzyskie.
Oprac. Justyna Czupryniak
Źródło: MRiRW