Jarmark Wielkanocny przypomina dawne polskie świąteczne tradycje
Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza zainteresowanych wystawców do zgłoszenia się do uczestnictwa w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 9-10 kwietnia 2022 roku, w godz. 11.00-17.00.
Jarmark Wielkanocny nawiązuje do tradycji jarmarków, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami. Jest to świetna okazja, aby poznać zwyczaje i wiosenne obrzędy ludowe związane z Wielkanocą czy zakupić wyroby rękodzielnicze oraz tradycyjne produkty spożywcze. Jarmark w Szreniawie to także okazja do przyjrzenia się pracy twórców ludowych z różnych rejonów Polski i nabycia ich wyrobów.
Udział w wydarzeniu jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych w każdym wieku. W programie są przewidziane występy artystyczne, konkursy dla publiczności oraz warsztaty. Będzie także możliwość zapoznania się ze zbiorami muzealnymi. W programie jest także przewidziana wystawa zabytkowego sprzętu gospodarstwa domowego pt. „Przedświąteczne porządki u dziadków”.
Kiedy ma się odbyć Jarmark Wielkanocny w Szreniawie?
Jednakże dla wystawców impreza jest czynna w godzinach 7.30 – 20.00, a dokładniej harmonogram przewiduje w godzinach:
- 7.30 – 10.30 montaż stoiska,
- 11.00 – 17.00 wystawa,
- 17.30 – 20.00 demontaż stoiska.
Jak podaje Organizator, montaż stoiska jest możliwy także dzień wcześniej, czyli 8 kwietnia br. w godz. 10.00 – 16.00, ale po wcześniejszym uzgodnieniu.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania imprezy z przyczyn epidemicznych.
Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Co należy wiedzieć?
Organizator wymaga od zainteresowanych wystawców:
- posiadanie ważnego Unijnego Certyfikatu Covid lub aktualnego negatywnego wyniku testu COVID-19 lub legitymujące się innymi dokumentami potwierdzającymi powyżej określone stany. Wymóg ten dotyczy także obsługi stoisk.
- Przesłania prawidłowo wypełnionej kartę wystawcy z kopią dokumentu uprawniającego do opłaty zniżkowej w terminie do 4 kwietnia 2022 r. pocztą na adres: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, ul. Dworcowa 5, 62-052 Komorniki lub mailem: imprezy.widz@muzeum–szreniawa.pl
Co więcej, jak podaje regulamin imprezy:
- Organizator potwierdza pisemnie udział wystawcy w imprezie i wyznacza miejsce stoiska oraz wysokość opłaty za stoisko.
- Do wjazdu/wejścia wystawcy oraz montażu stoiska na terenie Muzeum upoważnia: dowód opłaty za stoisko, pisemne potwierdzenie udziału w imprezie oraz okazanie Unijnego Certyfikatu Covid.
- Sposób zagospodarowania oraz użytkowania stanowiska musi być zgodny z obowiązującymi przepisami (w tym BGP, ppoż, organizatora, itd.).
- Po zakończeniu imprezy należy dokładnie posprzątać po swoim stanowisku.
W jakich przypadkach nie trzeba płacić za stoisko, a kiedy jest to wymagane?
- Muzeum nie pobiera opłat za stoisko od m.in. członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, niektórych stanowisk gastronomicznych.
- Opłata 25 zł za dzień od stanowiska dotyczy wystawców posiadających zaświadczenia o współpracy z innymi instytucjami kultury działającymi na rzecz środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
- Opłata 100 zł za dzień od osoby/firmy od innych wystawców za wyjątkiem stoisk gastronomicznych.
Więcej szczegółów jest dostępnych w regulaminie.
Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Fot. Fb Muzeum Rolnictwa w Szreniawie