Kto organizuje konkurs na wigilijne danie dla KGW?
Konkurs “Wielkopolskie Smaki Wigilijne”, w którym udział wziąć mogły koła gospodyń wiejskich z Wielkopolski, został zorganizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz gminę Chocz. Zadaniem tego konkursu jest kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, identyfikacja i promocja regionalnego dziedzictwa kulinarnego, w tym regionalnych produktów i potraw związanych ze świętami, a także inicjowanie działań spajających lokalną społeczność, prowadzących do wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego.
Konkurs kulinarny dla KGW smakuje i integruje
- Bogata tradycja oraz dorobek wielu gospodyń związany z Świętami Bożego Narodzenia szczególnie uwidacznia się w okresie świątecznych przygotowań. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na najlepsze słodkie i wytrawne potrawy wigilijne aktywizuje mieszkańców Wielkopolski i promuje tradycję regionu. Druga edycja konkursu „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” daje okazję zaprezentowania dorobku kulinarnego Wielkopolski, tradycji i ciekawych pomysłów uczestników konkursu. Jarmark odbędzie się 16 grudnia na terenie Zespołu Szkół w Choczu, gdzie na odwiedzających czeka wiele atrakcji, nie tylko kulinarnych - mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Jakie dania będą nagrodzone?
Finał konkursu “Wielkopolskie Smaki Wigilijne” zaplanowano na 16 grudni na terenie Zespołu Szkół w Choczu, ul. Marii Konopnickiej 6 (powiat pleszewski). Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. Koła gospodyń wiejskich będą tam prezentować swoje popisowe dania świąteczne. Komisja konkursowa wyłoni spośród nich laureatów w dwóch kategoriach: danie słone i danie słodkie. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody.
Jakie atrakcje czekają na gości na jarmarku w Choczu?
16 grudnia warto wybrać się do Chocza i na własne oczy zobaczyć finał konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich z całej Wielkopolski. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie moc atrakcji. W programie przewidziano między innymi degustacje potraw przygotowanych przez KLGW, możliwość zakupu rękodzieła i lokalnych produktów, pokazy pieczenia i dekorowania pierników, spotkanie ze świętym Mikołajem oraz występy artystyczne.
oprac. Zuzanna Ćwiklińska
fot. MRiRW