Wysokość hali łukowej to parametr, na który od razu każdy oglądający zwraca uwagą, jest ona znacznie wyższa niż podobne hale z przeznaczeniem na garaże lub magazyny słomy.Andrzej Rutkowski
Ponieważ sam prowadzi gospodarstwo, a produkcja mleka jest bardzo wymagającym i pracochłonnym kierunkiem, Wojciech Kaczmarek postanowił przebranżowić się na produkcję żywca wołowego, jednocześnie inwestując w nowy budynek inwentarski w postaci hali łukowej, podkreślając, że w ten sposób poniósł jedynie 50% kosztów w stosunku do budynku tradycyjnego, mogącego pomieścić taką samą ilość sztuk.
- Dlaczego rolnik zdecydował się na wybór hali łukowej zamiast murowanego budynku inwentarskiego?
- Jak nowa obora wpłynęła na zdrowie i kondycję zwierząt?
- Która inwestycja jest następna w kolejności w gospodarstwie hodowcy?
- Jakie cielęta do opasu preferuje rolnik?
Skoro hala łukowa sprawdza się tak samo jak murowana obora, to po co przepłacać
– Podobny typ budynku wcześniej użytkował już sąsiad i skoro u niego się sprawdza, to pomyślałem po co mam przepłacać. Zdecydowałem się na wykonawcę w postaci firmy Arbena, bo jako jedyna zaoferowała, że może wykonać wszystkie prace budowlane łącznie z podjazdami. To co mnie najbardziej interesowało, to właśnie kompleksowa i szybka usługa i tak było, cała budowa trwała 7 tygodni. Budynek użytkuję od ponad 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolony z jego funkcjonalności – powiedział Wojciech Kaczmarek.
Szybkie usuwanie obornika z hali
Nowa obora w postaci hali łukowej o wymiarach 12 x 36 m posiada stół pas...